Dwór na Wysokiej

Adres:

Dwór na Wysokiej, 34-240 Jordanów

Telefon:

+48 18 267 29 32

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dwór obronny na Wysokiej znajduje się na szczycie wzgórza pośród starych drzew dawnego parku. W skład dworu wchodzą zabudowania gospodarcze, drewniany budynek, w którym kiedyś mieściła się szkoła oraz wiata garażowa ze spichlerzem.

Dwór składa się z dwóch kondygnacji - na parterze znajdziemy kuchnię i ogromną świetlicę w której może przybywać kilkadziesiąt osób. Na górnym piętrze jest sypialnia oraz biblioteka, budynek posiada również poddasze, gdzie znajdują się pokoje gościnne a w piwnicy znajdziemy kaplicę. Wejście do tych budynków należy umówić telefonicznie, jednak jest to miejsce znakomite i wyjątkowe, można tu na prawdę poczuć atmosferę czasów dawnych, zobaczyć jak się kiedyś żyło w Polsce i posłuchać bardzo ciekawych opowieści o kulturze staropolskiej i przede wszystkim o Kresach Wschodnich, w których to pan Pilch jest specjalistą. Jest to również miejsce, w którym są organizowane koncerty muzyki dawnej - od średniowiecza, przez renesans, barok, muzykę dworską, mieszczańską i ludową aż po piosenki religijne - i to nie tylko te katolickie, ale również prawosławne, protestanckie i żydowskie. Jest to miejsce cudowne, zupełnie oderwane od dzisiejszego świata i pogoni za czasem i pieniądzem, tutaj mamy wrażenie, że czas się zatrzymał, jest to miejsce idealne do wypoczynku i chwili zadumy na temat otaczającego nas świata a zarówno znakomita szansa na edukacje i zdobycie bardzo ciekawych informacji na temat polskiej kultury, pochodzenia, Rzeczpospolitej Obojga Narodów i jej spuścizny w dzisiejszej Polsce i wielu innych ciekawych spraw. Dojazd do tego miejsca jest bardzo prosty, zależnie z której strony jedziemy, ale patrząc od strony Rabki Zdroju należy kierować się na pobliski Jordanów a po pięciu kilometrach we wsi Wysoka należy skręcić w prawo za przystankiem autobusowym w kierunku szkoły.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2641