Sanktuarium Matki Bożej Trudnego Zawierzenia Pani Jordanowskiej

Adres:

ul.Kolejowa 8, 34-240 Jordanów

Telefon:

18 267 55 38

Gmina Jordanów to miejsce bardzo bogate w przeróżne atrakcje turystyczne, znajdziemy tam zarówno miejsca historyczne, które warto zwiedzić, zabytki architektury, ale również wiele ciekawych wydarzeń i piękną okolicę przyrodniczą.

Wybierając się na wakacje w to miejsce możemy być pewni, że nie będzie czasu na nudę, ponieważ jest to miejsce kompletne. Jedną z wizytówek miasta Jordanów jest niewątpliwie piękny, neogotycki kościół pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej, który również jest uznawany za Sanktuarium Matki Bożej Trudnego Zawierzenia Pani Jordanowskiej. Budowa kościoła zakończyła się w 1912 roku. W kościele pozostało wiele obrazów, które są spuścizną starego drewnianego kościółka, na którego miejscu powstało dzisiejsze jordanowskie sanktuarium. Znajduje się tam cudowny obraz wizerunku Matki Boskiej, który pochodzi z wieku XVIII, ale również są tam dwa obrazy z wieku VI - obraz świętej Trójcy oraz Nawiedzenia świętej Elżbiety. Najbardziej znanym obiektem jest w tym kościele oczywiście cudowny obraz Matki Bożej, wzmianki o tym dziele pochodzą już z roku 1618 i jest to kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, wykonana zaledwie kilka lat później niż sam oryginał. Obraz od początku swojego istnienia był otoczony najszczególniejszą opieką i czcią, przeczytamy o tym w osiemnastowiecznych koronach czy pochodzących z XVII wieku srebrnych diademach. Koronacja obrazu Matki Bożej nastąpiła w roku 1994 a dokładnie 25 września, dokonał tego ówczesny metropolita Krakowski kardynał Franciszek Macharski. Obraz jest uznawany za cudowny, wiele osób otrzymało łaski po modlitwie do Matki Bożej, zapiski mówią o 44 osobach w czasie wojny, którym śmierć zaglądała w oczy, lecz właśnie modlitwa do Matki Bożej i jej pomoc ocaliły im życie. Również znajdziemy informacje o kilku cudownych uzdrowieniach, które są również uznawane za cudowną moc obrazu.

Odwiedziłeś oceń:
(2 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 4275