Rezerwat przyrody Prządki

Adres:

Korczyna

Rezerwat przyrody Prządki to rezerwat przyrody nieożywionej, który usytuowany jest pomiędzy miejscowościami Korczyna oraz Czarnorzeki.

Dojazd do niego jest bardzo łatwy, więc zainteresowane osoby nie powinny mieć z tym większych problemów. W rezerwacie na największą uwagę zasługuje grupa ostańców skalnych, które mają wysokość nawet 20 metrów, a więc są bardzo wysokie. Każdy turysta przeżyje w tym miejscu niesamowitą przygodę. Ostańce skalne zbudowane są z piaskowca, który pod wpływem erozji posiada bardzo oryginalne kształty. Turyści mogą więc zobaczyć je na własne oczy, co na pewno jest godne zapamiętania na długie lata. Skały te posiadają swoje nazwy, a można wyróżnić w nich m. in. Prządka-Mała, Prządka-Baba, Herszt, itd. Rezerwat istnieje od blisko 60 lat, a więc nie jest aż taki stary, za to niezwykle estetyczny. Atrakcjami turystycznymi są przede wszystkim ścieżki turystyczne, których jest tutaj sporo, a więc każda osoba znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Na trasie tych ścieżek znajduje się wiele pięknych widoków oraz ruiny zamku Kamieniec, z którymi można się bliżej zapoznać. Szlaki te nie są trudne i wymagające, za to niezwykle ciekawe i na pewno przysporzą wielu wrażeń nawet najbardziej wymagającym turystom. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że całego rezerwatu nie da się zwiedzić w jeden dzień, dlatego poświęcić na to należy przynajmniej jeden weekend. Do tego rezerwatu można się oczywiście udać zarówno w porze letniej, ale też zimowej, gdzie można przy okazji skorzystać z pobliskiego wyciągu narciarskiego i pojeździć tam na nartach, które można wypożyczyć na miejscu. Zaletą tego rezerwatu przyrody jest z całą pewnością to, że można tam zobaczyć wiele rzadko spotykanych okazów przyrody. Najwyżej położony punkt w tym miejscu posiada wysokość 520 metrów nad poziomem morza.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 3568