Kopiec Kościuszki

Wstęp:

Płatny

Adres:

al. Waszyngtona 1, 30-204 Kraków

W Krakowie znajduje się kilka kopców, które są na pewno jakąś atrakcją tego miasta. Najpopularniejszą jest jednak chyba Kopiec Kościuszki, który powstał w pierwszej połowie XIX wieku. Kopiec Kościuszki jest ciekawym miejscem w Krakowie.

Jego wysokość to około 34 metrów. Trzeba przyznać, że włożono sporo wysiłku i pracy w to, aby stworzyć tego typu wzniesienie w Krakowie. Oczywiście Kopiec jest w pewnym sensie atrakcją samą w sobie jednak zadbano o to, aby przyciągało turystów nie tylko tym, że jest wzniesieniem. Przede wszystkim trzeba wspomnieć o tym, że w tym miejscu znajduje się również kaplica Bł. Bronisławy, którą także można zwiedzić.

Zobaczymy tutaj bardzo wiele ciekawych wystaw związanych z osobowością Kościuszki i miastem Kraków. Każdy kto wybiera się na Kopiec Kościuszki powinien zobaczyć tutejszą wystawę „Kościuszko Rozdział I”, a także „Twierdza a Miasto Kraków 1846-1918” i „Polaków drogi do wolności”. Pierwsza wystawa przedstawia fragmenty z życia Tadeusza Kościuszki. Jest to przepiękna wystawa, która jest tak przygotowana, aby osoba odwiedzająca muzeum mogła poczuć się tak jakby przeniosła się w czasie. Druga wystawa natomiast dotyczy miasta Krakowa. Możemy zapoznać się m. in. z przebiegiem bitwy z 1914 roku, która była bitwą właśnie o Kraków. Trzecią wystawą jest wystawa, która prezentuje wybitnych Polaków. Są to m. in. Józef Dąbrowski, Piłsudski, Jan Paweł II, Henryk Sienkiewicz, czy Jan Matejko. Jest tu naprawdę bardzo wiele postaci, które warto znać. Zakup biletu pozwalającego na wejście na kopiec daje również zwiedzającym uprawnienie do tego, aby zobaczyć wszystkie opisane wystawy. Warto więc jak najbardziej to zrobić. Cena nie jest zbyt wygórowana, ponieważ za te wszystkie atrakcje jesteśmy zmuszeni zapłacić 12 zł w przypadku osób dorosłych, oraz 10 zł w przypadku młodzieży szkolnej ale również w przypadku emerytów. O czym warto wspomnieć, istnieją również bilety rodzinne, o które warto pytać, ponieważ znacząco obniżają koszt wycieczki na Kopiec Kościuszki. Trzeba wspomnieć również o tym, że ze szczytu kopca jest przepiękny widok na Kraków. To przyciąga bardzo wielu turystów, ale również samych mieszkańców Krakowa, którzy pragną podziwiać widok na swoje miasto.

Oczywiście przepięknym widokiem można cieszyć się tylko wtedy, gdy nie ma smogu, który od jakiegoś już czasu jest sporym utrudnieniem dla miasta. W dni gdy pogoda jest piękna, naprawdę warto się tutaj wybrać. Widoki zachwycają, a przy tym można dowiedzieć się naprawdę wielu ciekawych rzeczy.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2129