Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

Adres:

Siostry Faustyny 3, 30-420 Kraków

Telefon:

12 252 33 11

Sanktuarium te jest obiektem religijnym silnie związanym z Faustyną Kowalską, która była siostrą zakonną, żyjącą w latach 1905-1938.

Jest to również miejsce, do którego pielgrzymuje bardzo wiele osób. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach znane jest także dzięki działalności Jana Pawła II, który tutaj przyjeżdżał w latach 1997-2002. Beatyfikował on siostrę Faustynę a następnie kanonizował w 2000 roku. Były to naprawdę bardzo ważne wydarzenia szczególnie dla osób uczęszczających właśnie na msze do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Bazylika jaka się tutaj znajduje jest naprawdę sporych rozmiarów. Potrafi pomieścić ponad 5000 osób, o czym wielokrotnie można było się przekonać. Budowano ją w latach 1999-2002. Wewnątrz możemy odnaleźć kaplice poświęcone między innymi Św. Siostrze Faustynie, św. Andrzejowi Apostołowi, czy Św. Krzyża. Warto także wspomnieć o tym, że w stosunkowo niedalekiej odległości od bazyliki zlokalizowany jest cmentarz, na którego terenie spoczywają siostry zakonne. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach jest budowlą zbudowaną z bardzo dużym rozmachem. Jest to obiekt wręcz gigantyczny. Znajduje się tutaj wieża kościelna, na którą możemy wyjechać windą. Rozprzestrzenia się z niej naprawdę wspaniały widok na całą okolicę. Miejsce te jest bardzo ważne dla ludzi pielgrzymujących. Jest to na pewno ciekawy również pod względem architektonicznym obiekt. Widać, że powstał on stosunkowo niedawno. Jest również dobrze przystosowany do przyjęcia osób niepełnosprawnych. W wielu kościołach w Polsce niepełnosprawni mają naprawdę bardzo utrudnione funkcjonowanie. Czy jednak warto się tutaj wybrać? Jeśli jesteśmy osobami wierzącymi to zapewne prędzej czy później tutaj trafimy.

Jest to jednak miejsce silnie związane z Św. Siostrą Faustyną oraz naszym papieżem Janem Pawłem II, który do tego miejsca podróżował. Jeśli więc chcemy przebyć drogę po miejscach, które papież Jan Paweł II odwiedzał w Krakowie i okolicach, to Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach jest jak najbardziej miejscem, które powinniśmy odwiedzić i zobaczyć na własne oczy. Z ciekawostek warto jeszcze wspomnieć o tym, że we wnętrzu kaplicy, gdzie znajduje się grób Św. Siostry Faustyny, znajdziemy także obraz, który przedstawia Jezusa Miłosiernego. Obraz ten powstał według wskazówek samej siostry Faustyny Kowalskiej. Warto więc poświęcić chwilę właśnie na to, aby przyjrzeć się temu wspaniałemu dziełu.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2009