Szlak im. Władysławy Podobińskiej

Adres:

Krasnobród

Szlak im. Władysławy Podobińskiej (znanej w regionie organizatorki ruchu turystycznego i krajobrazowego) wynosi około 56 kilometrów i oznakowany jest kolorem zielonym.

Pokonać można go pieszo, jak i rowerem. Jest to jeden z najpiękniejszych tras krajobrazowych. Trasa zaczyna się w mieście Zamość, przebiega prze miejscowości Skokówka- Lipsko- Lipsko Kosobudy- Suchowola- Krasnobród- Szur- wzniesienie Wapielnia- Łasochy- Kurki i kończy się w Susiec na dworcu PKP. W Zamościu warto zatrzymać się w Muzeum martyrologii Zamojszczyzny. Znajduje się tutaj wiele zabytków i miejsc, przy których można poznać historię miasta. Jest to miasto Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. W miejscowości Kosobudy zobaczymy ciekawą kaplice św. Romana. Kolejnym ciekawym miejscem są stawy w Suchowoli. Jest to piękne i urokliwe miejsce. Dalej trasą podążamy do miejscowości Krasnobrodu. Przechodzimy obok dawnego pałacu Leszczyńskich, gdzie obecnie znajduje się Sanatorium Rehabilitacyjne dla Dzieci. Szlak prowadzi również na wzgórze starych kamieniołomów, gdzie znajduje się także punkt widokowy na okolice. Dalej szlak prowadzi przez las, oraz najpiękniejsze wąwozy lessowe. Wyjątkowym miejscem jest Wapielnia (385 m n. p.m.). Jest to najwyższe wzniesienie Roztocza Środkowego. Zobaczyć możemy tutaj nagromadzone wychodnie skały, które pokryte są bukiem, jodłą i leszczyną. Szlak kończy się w Susiec. Znajdują się tutaj słynne „szumy”, czyli niewielkimi wodospadami na rzece Jeleń. Ciekawym miejscem jest również wzgórze w widłach rzek Tanwi i Jelenia.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1617