Dni Świętego Patryka

Wydarzenie archiwalne
Czwartek, 16 marzec 2017 16:30 WOLNY
Adres:

Krasnostawski Dom Kultury, ul. Okrzei 10, 22-300 Krasnystaw

Telefon:

665 437 017

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Fundacja Kultury Irlandzkiej już po raz czternasty organizuje „Dni Świętego Patryka”. W związku z czym w dniach 16-17 marca 2017 r. w Krasnymstawie odbędą się koncerty, zawody sportowe, spotkania z irlandzkim kinem i historią oraz warsztaty rękodzielnicze. Po raz kolejny partnerem w organizacji przedsięwzięcia jest Krasnostawski Dom Kultury. W tym roku specjalnie dla Was w KDK przygotowaliśmy: 


16 marca (czwartek):


- 16.30 Celtyckie warsztaty kulinarne i rękodzielnicze dla dzieci 
W ramach zajęć będzie można zaprojektować motyw irlandzki, a następnie nanieść go na T-shirt z wykorzystaniem pasteli do tkanin. W drugiej części warsztatu uczestnicy upieką tradycyjne irlandzkie ciastka owsiano – imbirowe. Wydarzenie skierowane jest do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w Sekretariacie KDK. 


- 18.00 Festiwal Filmu Irlandzkiego: „Mama Tina"
Biografia niezwykłej kobiety - Chistiny Noble, która poświęciła swoje życie, by nieść pomoc wietnamskim sierotom. W roli głównej wyróżniona za tę kreację nagrodą IFTA irlandzka aktorka Deirdre O'Kane.


- 19.40 Występ chóru „Amicus" w programie „Bo kocham Cię jak Irlandię..."
Krasnostawski chór dziecięco-młodzieżowy „Amicus" powstał w 2004 roku przy Stowarzyszeniu Integracyjnym Magnum-Bonum. Przez ponad 10 lat działalności uczestniczył w ok. 200 koncertach w Polsce i zagranicą. Otrzymał szereg nagród na festiwalach i przeglądach. Od 2017 roku „Amicus" działa przy Krasnostawskim Domu Kultury. Z okazji „Dni Świętego Patryka" zaprezentuje premierowy program złożony z utworów poświęconych zielonej wyspie.


- 20.00 Festiwal Filmu Irlandzkiego: „1916: Irlandzki zryw"
Wielkanoc 1916 roku – w Dublinie wybucha powstanie zorganizowane przez niewielką grupę Irlandczyków przeciwko Imperium Brytyjskiemu. I chociaż powstanie ponosi klęskę militarną, staje się inspiracją do dalszej walki o niepodległość Irlandii i ma wpływ na ruchy niepodległościowe w imperiach kolonialnych. Wydarzenia sprzed ponad stu lat ukazano w filmie w szerszym kontekście – historycznym, politycznym i kulturowym, a materiały archiwalne i współczesne uzupełniają rozmowy z historykami.

17 marca (piątek)


- 17.00 Celtyckie warsztaty ceramiczne 
Zajęcia poprowadzi Dorota Przemorska w ramach nowej formy aktywności Krasnostawskiego Domu Kultury jaką są warsztaty ceramiczne. Uczestnicy wydarzenia z wykorzystaniem gliny, rzemyków i szkliwa stworzą symbole celtyckie. Zapisy w Sekretariacie KDK. 

„Dni Świętego Patryka” organizowane są pod patronatem Ambasadora Irlandii w Polsce i Konsola Honorowego Irlandii w Poznaniu. Główny sponsorem wydarzenia jest Bank Zachodni WBK.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1068