Stare Miasto w Krośnie

Adres:

Rynek, Krosno

Krosno jest atrakcyjnym pod względem turystycznym miastem.

Mamy tutaj masę ciekawych miejsc i zabytków. Jedna z części miasta Krosno to tak zwane Stare Miasto, które jest najciekawszą i najchętniej odwiedzaną przez turystów częścią tej miejscowości. Stare Miasto w Krośnie przypomina turystom o tym jak dawniej ta miejscowość mogła wyglądać. Oczywiście nie udało się zachować wszystkich budynków, które istniały tutaj wiele wieków temu, jednak nadal jest ich całkiem sporo. Na szczęście mieszkańców i turystów, miasto Krosno dba o zabytki jakie znajdują się na jego terenie, w tym również dba o zabytkowe budowle. Swego czasu Krosno nazywane było „Małym Krakowem”. Dziś również można takiej nazwy używać, ponieważ Stare Miasto jest naprawdę przepiękne i może przypominać trochę zabytkowy Kraków. W Krośnie odnowiono wiele kamienic, a także uliczek, dzięki czemu możemy zachwycać się tym niezwykłym klimatem. Do Starego Miasta w Krośnie zaliczamy głównie okolice tutejszego rynku. Wiele kamienic to budowle pochodzące nawet z XV – XVI wieku. Są więc one już całkiem wiekowe. Według różnych informacji najstarsza kamienica znajdująca się na Starym Mieście to ta znajdująca się pod adresem Rynek 7. Jest to kamienica wójtowska, wybudowana w XV wieku i modernizowana na styl renesansowy wiek później. Wyróżnia się ona przepięknym, renesansowym wejściem. Praktycznie każdy się nią zachwyca. Oprócz tego warto zatrzymać się dłużej przy kamienicy curia praetoriana, która posiada prawdopodobnie największą piwnicę, gdzie odbywają się koncerty i wystawy. Do Krosna jak najbardziej warto przyjechać. Jeśli już tutaj będziemy, to wręcz naszym obowiązkiem powinno być obejrzenie Starego Miasta. Naprawdę jest się tutaj czym zachwycać. Tak wielu zabytkowych i zadbanych obiektów architektonicznych nie spotyka się na co dzień.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 3245