Trasa Rowerowa: Handzlówka

Adres:

Łańcut

Trasa Rowerowa Handzlówka - Cierpisz - Kraczkowa - Albigowa – Handzlówka to malowniczy szlak turystyczny dla osób, które cenią sobie aktywny wypoczynek na łonie natury.

Jak widać wyraźnie na rowerze można w ten sposób zwiedzić wiele ciekawych miast w gminie Łańcut, na co decyduje się obecnie coraz większa liczba turystów. Cała trasa rowerowa liczy sobie 30 kilometrów, a więc nie jest to nadludzki wysiłek fizyczny, choć powinien zająć zainteresowanym kilka godzin. Na trasie można znaleźć wiele pomników, budynków sakralnych oraz zabytków z dawnych lat, które można obejrzeć z bliska, a nawet zrobić im zdjęcia, aby uwiecznić je na długie lata. Trasa nie jest wymagająca i jest całkowicie bezpieczna dla turystów, dlatego warto zdecydować się na taką wyprawę dla poprawienia własnej kondycji fizycznej. Na trasie znajduje się m.i.n wyciąg orczykowy, kompleksy leśne, pomnik Grunwaldu, itd. Widać wyraźnie, że nie da się podczas tej wyprawy nudzić, dlatego warto się na nią wybrać całą rodziną. Rowery można bez problemów wypożyczyć na miejscu, aby nie wieźć ich ze sobą przez pół Polski. Trasa położona jest w bardzo pięknej scenerii, gdzie nie brakuje pięknych widoków i ciekawych okazów przyrody, więc każdy powinien znaleźć tam coś dla siebie. Pod koniec wycieczki zlokalizowany jest niewielki podjazd, na którym można oczywiście przetestować swoje możliwości wspinaczkowe i sprawdzić się w roli kolarza, choć wiele osób pokonuje ten odcinek typowo rekreacyjnie, wszystko zależy oczywiście od typu wyprawy.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1400