Jezioro Zagłębocze

Adres:

Łęczna

Łęczyna jest gminą miejsko-wiejską znajdującą się w województwie Lubelskim.

Sąsiaduje ona z gminą Ludwin w, której znajduje się Jezioro Zagłębocze. Jezioro Zagłębocze umiejscowione jest pomiędzy dwiema wioskami. Jedną z nich jest Jagodno, a drugą Lejno. Jezioro to sąsiaduje bezpośrednio z Garbem Włodawskim, dokładnie z jego południowo-zachodnim krańcem. Z kolei Garb Włodawski jest częścią Równiny Łęczyńsko-Włodawskiej. Jezioro Zagłębocze położone jest w otulinie Poleskiego Parku Krajobrazowego, czyli znajduje się w Obszarze Chronionym. Powierzchnia tego jeziora wynosi pięćdziesiąt dziewięć hektarów. Jeśli chodzi o jego objętość to wynosi ona dwieście siedemdziesiąt osiem metrów sześciennych. Jezioro Zagłębocze ma średnią głębokość nieco ponad siedem metrów. Natomiast najgłębszy punkt w tym jeziorze mierzy ponad dwadzieścia trzy metry. Jezioro Zagłębocze ma długość dziewięćset czterdzieści dwa metry i szerokość siedemset dziewięćdziesiąt osiem metrów. Klasa czystości tego jeziora odpowiada normom pierwszej klasy czystości. Ten zbiornik wodny uzyskał też drugą kategorię podatności na degradację. Wokół jeziora usytuowane są przeróżne ośrodki wczasowe i plaże przy, których znajdują się strzeżone kąpieliska. Odpoczynek nad tym jeziorem jest zdecydowanie dobrym pomysłem, jeśli lubimy sporty wodne, pływanie i wylegiwanie się na słońcu. Przy plażach znajdują się pomosty i wypożyczalnie sprzętów wodnych takich jak kajaki, rowery wodne i tym podobne. Nad jeziorem można odpoczywać więc biernie opalając się na plaży lub czynnie, czy to wodzie, czy to grając na plaży w siatkówkę na przygotowanych do tego celu boiskach. Cały powiat łęczyński jest przygotowany na odwiedziny turystów i ma do zaoferowania wiele atrakcji. Jedną z nich jest właśnie Jezioro Zagłębocze, które przyciąga miłośników wody.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2775