Edukacyjna ścieżka historyczno - kulturalna w Leżajsku

Adres:

Leżajsk

Edukacyjna ścieżka historyczno – kulturalna w Leżajsku jest ścieżką powstałą dzięki pomocy finansowej z Unii Europejskiej.

Jest to ścieżka miejska, z której korzysta wielu turystów jak i wiele szkół. Cała ścieżka prowadzi przez najważniejsze zabytki historyczne i kulturalne Leżajska, dzięki czemu uczestnicy pieszej wędrówki nie pominą żadnego ważnego miejsca w Leżajsku. Obok ścieżek wokół Leżajska jest to jedna z najbardziej uczęszczanych tras na tym terenie. Pozwala ona na miłe spędzenie wolnego czasu bez większego wysiłku fizycznego jak i przede wszystkim pozwala ona na poznanie Leżajska z tej historycznej strony, która kryje w sobie wiele tajemnic. Obecnie w wielu miastach tworzone są tego typu szlaki. Pomagają one turystom zobaczyć najważniejsze miejsca w mieście jak i przede wszystkim na przybliżenie historii danego miasta. Często jest tak, że samo poznanie miasta tak porusza turystę, że dzięki poznaniu zabytków w samym mieście kieruje on swoje kroki kolejnego wypoczynku w tym kierunku właśnie po to, aby poznać całą resztę okolicy. Tego typu ścieżki w miastach są również bardzo dobrym rozwiązaniem edukacyjnym w szkołach. Zamiast nudnego wykładu przyrodniczego czy też historycznego można całą klasę zabrać na wycieczkę wzdłuż trasy szlaku historyczno – kulturalnego w Leżajsku. Pozwoli to zainteresować uczniów danymi sprawami jak i przede wszystkim pozwoli im poznać historię własnego miasta oraz ważnych miejsc w tym terenie. Jednocześnie jest to lekcja na dworze, co pozytywniej wpływa zarówno na uczniów jak i samych nauczycieli.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1095