Szlak turystyczny: Żołynia - zalew w Ożannie

Adres:

Leżajsk

Na terenie województwa podkarpackiego obok szlaków turystycznych oznakowanych są tak zwane szlaki nieoznakowane.

Jednym z nich jest szlak Żołynia – Brzóza Stadnicka – Brzóza Królewska – zalew w Ożannie. Jest to jeden ze szlaków, który mimo braku oznakowania cieszy się dość dużą popularnością wśród turystów jak i bardzo dużym zainteresowaniem. Głównym punktem szlaku Żołynia – Brzóza Stadnicka – Brzóza Królewska – zalew w Ożannie jest sama Brzóza Królewska. Jest to niezwykle urokliwe miejsce, w którym można spędzić cały dzień na zwiedzaniu jak i podziwianiu widoku. W połączeniu z zalewem w Ożannie stanowi niezwykle ciekawą atrakcję turystyczną wartą odwiedzenia zarówno w okresie lata jak i zimy. Szlak Żołynia – Brzóza Stadnicka – Brzóza Królewska – zalew w Ożannie nie jest trudnym szlakiem. Jest to trasa, którą można spokojnie pokonać na pieszo jak i rowerem. Przede wszystkim przeznaczona jest na lekkie rodzinne wycieczki. Podczas wędrówki czy też przejażdżki rowerem szlakiem Żołynia – Brzóza Stadnicka – Brzóza Królewska – zalew w Ożannie można podziwiać okoliczną przyrodę jak i przepiękne zabytki historii oraz kultury. Podczas wycieczki można się natknąć na nowe rośliny jak i przede wszystkim można poznać ukryte tajemnice tamtejszych terenów. Młodzi odkrywcy bardzo chętnie maszerują w tamte rejony, aby poznać coś, czego jeszcze żaden z nich nie poznał. Wycieczka szlakiem Żołynia – Brzóza Stadnicka – Brzóza Królewska – zalew w Ożannie jest bardzo dużą przygodą zarówno dla osób starszych jak i tych najmłodszych.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1604