Zielony szlak turystyczny: Łańcut – Nowa Sarzyna

Adres:

Leżajsk

Szlaki nizinne to takie szlaki, które przeznaczone są przede wszystkim do pieszych wędrówek, a jeżeli pieszych i to i jednocześnie do rowerowych.

Przy krótkich szlakach warto jest się wybrać na wycieczkę na swoich nogach, jednak przy tych dłuższych bardzo dobrym rozwiązaniem jest zorganizować sobie wycieczkę rowerową, żeby w szybki i prosty sposób dotrzeć do wybranych miejsc. Zielony szlak turystyczny od Łańcuta do Nowej Sarzyny jest szlakiem o długości 26 kilometrów. Jest to stosunkowo krótki szlak turystyczny a jego przejście zajmuje około 7 godzin. Bardzo ważne jest to, że w ciągu szlaku Łańcut – Nowa Sarzyna ( 26 km), przez Julin, Wolę Zarczycką i rezerwat florystyczny „Kołacznia” przechodzi się przez rezerwat. Dlatego też każdy turysta powinien wiedzieć, że w każdym rezerwacie w Polsce trzeba trzymać się danego szlaku. Każde zejście z niego powoduje naruszenie przepisów. Po to w rezerwatach są ustalone ścieżki i szlaki, aby każdy turysta mógł zobaczyć na danym terenie najważniejsze jak i najciekawsze miejsca w sposób przede wszystkim bezpieczny. W rezerwatach żyje różna zwierzyna, dzika zwierzyna, której turysta może wyrządzić krzywdę swoją obecnością jak i zwierzyna może turyście wyrządzić krzywdę chcąc się bronić jak i broniąc swojego terytorium. Wychodząc na pieszą wędrówkę na szlak zielony Łańcut – Nowa Sarzyna ( 26 km), przez Julin, Wolę Zarczycką i rezerwat florystyczny „Kołacznia” trzeba o tym pamiętać i podczas wycieczki zachować szczególną ostrożność, żeby przypadkiem nie zejść z wyznaczonego szlaku turystycznego w głąb rezerwatu.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1436