Żółty szlak turystyczny: na szczyt Kamionnej

Adres:

Limanowa

Szlak żółty - na szczyt Kamionnej to znakomity sposób na udaną rekreację. Można tu przysłowiowo złapać w żagle wiatru i cieszyć się dzięki temu doskonałym zdrowiem przez długie lata.

Droga ta na szczyt Kamionnej to wspaniała możliwość do poprawienia kondycji sportowej dla wszystkich tych, którzy lubią aktywność ruchową na świeżym powietrzu. Wspaniale można tu wędrować o kijach, jak również biegać, czy też spacerować. Przyjeżdżają tu ludzie z najdalszych części kraju po to, by delektować się czystym, górskim powietrzem. Warto przy tym wiedzieć, że jest to szczyt w Beskidzie Wyspowym, który stanowi Część Beskidów Zachodnich, które z kolei są usytuowane Przy Kotlinie Sądeckiej. Można tutaj zaobserwować wiele pojedynczych szczytów, z których to najwyższy zastanowi Mogielnica. Jest ona doprawdy imponująca i można stąd zachwycić się panoramą gór. Warto też zatrzymać się tu choć na chwilę po to, by obejrzeć zabytkową kaplicę pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Turyści zachwycają się tą miejscowością, która dziejami swoimi sięga aż piętnastego wieku. Warto również wiedzieć, że spotkać tutaj można wyjątkowo strome stoki. Do tego są one niezwykle bogato porośnięte wszelkiego rodzaju drzewami leśnym. Biorąc pod uwagę ich wartość, na tym terenie w 1997 roku utworzono rezerwat przyrody, który ma za zadanie chronienie bardzo wartościowej roślinności. Rosną tu wspaniałe kasztanowce, czy też lipa. To miejsce, które cieszy się olbrzymią popularnością zwłaszcza w okresie od wczesnej wiosny, aż po późną i ciepłą jesień. Są to pełne turystów miesiące, które sprawiają, że najczęściej w te strony przyjeżdżają wszyscy ci, którzy cenią sobie własne zdrowie. O tym miejscu krąży też wiele różnych legend. Mniej lub bardziej prawdziwych, które dodają atrakcyjności tej zacnej okolicy.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1168