W piątek XIX Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej

Wydarzenie archiwalne
Niedziela, 28 sierpień 2016 18:30 WOLNY
Adres:

Jana Pawła II 9

Telefon:

18 337 16 03

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Proboszcz Parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, Burmistrz Miasta Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury zapraszają na drugi koncert w ramach XIX Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. W piątek, 26 sierpnia, o godz. 18:30 w limanowskiej Bazylice wystąpią Katarzyna Wiwer, Irena Czubek – Davidson oraz Aleksander Tomczyk. 

W wakacyjne miesiące Limanowski Dom Kultury tradycyjnie zaprasza miłośników muzyki klasycznej do Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej na Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej. Z racji przypadającego w dniu 26 sierpnia, liturgicznego wspomnienia Matki Boskiej Częstochowskiej prezentowany repertuar zdominują utwory powstałe z myślą o pątnikach pielgrzymujących do sanktuariów maryjnych. Troje wybitnych artystów – śpiewająca sopranem Katarzyna Wiwer, harfistka Irena Czubek-Davidson oraz multiinstrumentalista Aleksander Tomczyk – wprowadzi słuchaczy w wyjątkową atmosferę historycznych pieśni zaczerpniętych ze słynnej średniowiecznej Czerwonej Księgi (Llibre Vermell) przechowywanej w katalońskim klasztorze Montserrat, utworów Hildegardy z Bingen, a nawet pieśni tradycyjnych, w tym również polskich, zarówno w brzmieniu oryginalnym, jak i w opracowaniach kompozytorów XX-wiecznych.

Honorowy patronat nad festiwalem sprawuje proboszcz parafii MB Bolesnej w Limanowej ks. prałat dr Wiesław Piotrowski oraz Burmistrz Miasta Limanowa mgr inż. Władysław Bieda, a kierownictwo artystyczne spoczywa w rękach prof. Ireneusza Wyrwy, który jak zawsze poprzez słowo wiążące wyjaśni meandry wykonywanych utworów. Na koncerty zapraszamy bezpośrednio po mszy wieczornej – o godzinie 18.30.

WSTĘP NA WYDARZENIE WOLNY!

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1189