Łącznik Szlaku Ikon: Wielkie Oczy – Lubaczów – Wola Wielka

Adres:

Lubaczów

Sporej długości trasa rowerowa, która prowadzi przez Lubaczów to trasa z miejscowości Wielkie Oczy do miejscowości Wola Wielka.

Trasa ta ma długość około 41 kilometrów. Nie jest więc to wcale mało. Największą miejscowości na tym szlaku rowerowym jest oczywiście Lubaczów. Nie jest on jednak celem samym w sobie. Jest tylko przystankiem na trasie. Zaczynamy naszą wycieczkę od miejscowości Wielkie Oczy. Miejscowość ta gminą wiejską, która leży przy granicy z Ukrainą. Została ona podzielona po zakończeniu II Wojny Światowej i jej część należy dziś do Polski, a pewna część została przekazana Ukrainie. Wielkie Oczy to przede wszystkim przepiękne krajobrazy. Znajdziemy na terenie gminy kilka atrakcyjnych drewnianych obiektów, które mogą nas zainteresować. Znajduje się tutaj synagoga, oraz żydowski cmentarz, a także cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja Cudotwórcy. Kilka atrakcji na pewno nas zainteresuje. Z miejscowości tej udamy się do Lubaczowa, gdzie atrakcji jest całkiem sporo, jednak największą jest ilość szlaków rowerowych i pieszych jakie w okolicy Lubaczowa się znajdują. W Lubaczowie warto spędzić trochę czasu, aby zapoznać się z miejscowością. Następnie pojedziemy do Woli Wielkiej, niewielkiej wsi, w której warta uwagi jest przepiękna greckokatolicka cerkiew. Pochodzi ona z drugiej połowy XVIII wieku. Atrakcją jest nie tylko tutejsza cerkiew ale także dzwonnica, która znajduje się w pobliżu. Pochodzi ona również z XVIII wieku. Jak możemy więc zauważyć, na tym szlaku rowerowym atrakcji jest całkiem sporo.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1308