Ścieżkami sławnych synów Jaworiwszyzny

Adres:

Lubaczów

Na terenie Jaworiwszyzny znajduje się bardzo wiele ciekawych szlaków turystycznych i ścieżek rekreacyjnych.

Jeśli zliczymy ich łączną długość to będzie to zapewne setki kilometrów, a nawet tysiące. Nie wszystkie szlaki są szlakami oficjalnymi, które zostały oznaczone. Wiele z nich nosi nazwy potoczne, które na tyle zadomowiły się już, że używa się ich zamiast oficjalnie nadanych nazw szlakom. Będąc w tym rejonie warto wybrać się na wędrówkę po ścieżkach sławnych synów Jaworiwszyzny. W końcu na terenie tym urodziło się wiele znanych osobistości. Były to między innymi takie osoby jak Władysław Langner, Wawrzyniec Żmurko, Stanisław Nowakowski, Stepan Łukaszyk, czy Osyp Makowej. Ścieżek turystycznych jest tu naprawdę bardzo wiele. Praktycznie nie ma możliwości, aby zobaczyć wszystkie warte zobaczenia miejsca w ciągu jednego pobytu w tutejszej okolicy. Z tego też powodu turyści przyjeżdżają tu wielokrotnie i nigdy nie jest im mało. Ścieżki Lubaczowa i okolic są naprawdę świetnym miejscem na aktywny wypoczynek. Ścieżki sławnych synów Jaworiwszyzny warto zwiedzić na rowerze. Jest to naprawdę świetne rozwiązanie dzięki czemu jesteśmy w stanie w znacznie krótszym czasie zobaczyć więcej ciekawych okolic i krajobrazów. Oczywiście nie każdy lubi jazdę na rowerze. Takie osoby z reguły wybierać będą krótsze trasy bądź podzielą je na kilkudniowe odcinki. Tak czy inaczej warto naprawdę się tutaj wybrać, aby aktywnie spędzić swój wolny czas.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1172