Jaworów - serce naszego regionu

Adres:

Lubaczów

W okolicy jest wiele ścieżek jednak samo zwiedzanie Jaworowa i spacerowanie po nim to co najmniej kilka dobrych kilometrów, jeśli chcemy zobaczyć najciekawsze miejsca tego miasta.

Jaworów jest przepięknym miastem, które znajduje się na terenie Ukrainy. Jest ono zlokalizowane w niedużej odległości od Polski. W rejonie Jaworowa i Lubaczowa mamy masę przepięknych lasów i ścieżek rowerowych czy pieszych. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Warto jednak zainteresować się samym miastem, na temat którego pierwsze wzmianki pochodzą już z okolic XIV wieku. Około 7 kilometrów to odległość jaką każdy kto będzie w miejscowości Jaworów powinien pokonać, aby moc poznać najciekawsze miejsca w mieście. Znajdziemy tutaj przepiękną cerkiew, która została wybudowana w roku 1670. Wędrując po mieście zauważymy zapewne pozostałości po murze klasztornym pochodzącym z roku 1621. Z historycznego punktu widzenia miasto Jaworów jest bardzo interesującym miejscem, które warto odwiedzić. Ludność pochodzenia polskiego zamieszkiwała te terytorium od wielu wieków, więc tym bardziej warto się tutaj wybrać. Dodatkowo zachęcać do tego będzie tutejsza przyroda, która jest naprawdę przepiękna. Warto zacząć zwiedzanie regionu od polskiej strony jednak z czasem i tak będzie nam mało i zdecydujemy się na podziwianie przyrody po ukraińskiej stronie. Gdy już do tego dojdzie powinniśmy wybrać się na zwiedzanie i podziwianie miasta Jaworów. Klimat tego miejsca jest niezwykły.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 972