Niebieski szlak turystyczny: Młodów

Adres:

Lubaczów

Dosyć długą trasa turystyczna w gminie Lubaczów to szlak oznaczony kolorem niebieskim.

Długość jaką wynosi to aż 47 kilometrów więc całkiem sporo. Jak większość tutejszych tras turystycznych ta również przebiega przez nie tylko drogi utwardzone, ale również przez drogi leśne. Nie zawsze jest więc to trasa łatwa. Naszą podróż zaczynamy w Młodowie. Tutaj obowiązkowym obiektem, który powinniśmy zobaczyć jest kapliczka znajdująca się na ulicy Majowej. Następnie kierujemy się na Borową Górę gdzie znajdziemy dwie ciekawe kaplice. W okolicach Borowej Góry i Sieniawki znajdziemy także tak zwaną Czerwoną Figurę, miejsce z rzucającym się w oczy czerwonym krzyżem. Gdy dotrzemy do Sieniawki to warto również odwiedzić tutejszy cmentarz. Na niebieskim szlaku znajduje się bardzo wiele ciekawych obiektów, które warto zobaczyć. Szlak prowadzi przez Hutę Kryształową, a także przez Radruż. Warto zainteresować się stadniną koni oraz cerkwią pod wezwaniem św. Paraskewy. W końcu dotrzemy do miejscowości Horyniec Zdrój gdzie powinniśmy na pewno odwiedzić centrum miasta. Dotrzemy do Wólki Horynieckiej skąd kierować się będziemy na Podlesie, które jest przepiękną wsią. Podróżując tym szlakiem odwiedzimy Basznię Górną i Dolną. Warto się tam na chwilę zatrzymać i odwiedzić tutejszy kościół wraz z cmentarzem, a także teren byłej kopalni siarki. Kolejno dotrzemy do Borowej Góry, Karolówki, aby ostatecznie znaleźć się z powrotem w Młodowie. Jeśli tylko mamy ochotę i siłę na odbycie tak dalekiej trasy, to jak najbardziej warto się niebieskim szlakiem zainteresować.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1324