Religijne źródła Czernyliawskoho lasku

Adres:

Lubaczów

Jeśli należymy do osób, które preferują aktywną formę wypoczynku to warto pomyśleć o przyjeździe w okolice Lubaczowa.

To tutaj znajdziemy masę ciekawych ścieżek i szlaków, którymi możemy się poruszać i zwiedzać tutejszą okolicę. Ciekawą i dosyć krótką trasą jest ta prowadząca przez religijne źródła Czernyliawskoho lasku. Trasa ma długość tylko około 8 kilometrów. Nadaje się świetnie na niedzielny spacer z całą rodziną. Dzięki tak niewielkiej długości bardzo wiele osób korzysta z tej ścieżki. Nie jest to tylko ścieżka spacerowa. Bardzo często widzimy na niej ludzi, którzy uprawiają nordic walking. Gmina Lubaczów znajduje się w pobliżu ukraińskiej granicy. W 2013 roku otwarto przejście graniczne w okolicy. Dzięki temu możemy zachwycać się przyrodą nie tylko po naszej polskiej stronie, ale również po stronie ukraińskiej. Turyści dzięki temu mają znacznie więcej ścieżek i szlaków do spenetrowania. Tym bardziej warto więc wybrać się trasą, która prowadzi przez religijne źródła Czernyliawskoho lasku. Warto również wspomnieć o tym, że niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zwiedzanie okolicy po ukraińskiej stronie, czy będzie to tylko zwiedzanie i podziwianie przyrody po stronie polskiej, to trasy i ścieżki spacerowe są w tym rejonie naprawdę świetnie oznakowane. Jeżeli gdzieś chcemy dotrzeć to na pewno nie sprawi nam to większych trudności. Oznakowanie jest tak dobre, że po prostu nie sposób się tutaj zagubić. Jest więc to świetny rejon do aktywnego wypoczynku dla początkujących wędrowników.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1109