Szlak im. Św. Brata Alberta

Adres:

Lubaczów

Szlak im. Św. Brata Alberta jest jednym z dłuższych szlaków turystycznych.

Jego długość to prawie 50 kilometrów więc całkiem sporo. Został on tak wytyczony, aby przebiegać przez najciekawsze i najbardziej interesujące miejsca w okolicy. Naszą podróż możemy rozpocząć od miejscowości Narol. Kierować będziemy się do Lipska, które jest dosyć ciekawym i wartym uwagi miastem. Naszym głównym celem jest Wzgórze Wielki Dział, Werchrata, a także Horyniec. Żeby jednak do tych miejsc dotrzeć musimy przebyć sporą drogę i odwiedzić wiele innych ciekawych miejsc. Z Lipska szlak prowadzi do Pizuny. Miejscowość znana z tego, że zameldowana tutaj przez długi czas była tylko jedna osoba. Mogło jednak ulec to zmianie. Następnie kierować będziemy się na wspomniany już wcześniej Wielki Dział. Jest to wzgórze o wysokości 390 metrów n. p.m. W miejscu tym możemy podziwiać przepiękne drzewa takie jak brzozy, buk czy świerk. Po dotarciu do tego istotnego na szlaku miejsca, kolejnym celem będzie Werchrata. Wcześniej jednak odwiedzimy Monasterz, które jest wzgórzem, na którym znajdują się ruiny starego klasztoru. Klasztor ten nie istnieje już od ponad 200 lat. Po jakimś czasie docieramy w końcu do Werchraty. Jest to miejscowość, która leży w pobliżu rzeki Rata. Niektóre informacje o miejscowości pochodzą już z roku 1444. Do ciekawych obiektów, które się w tej miejscowości znajdują na pewno należy zaliczyć tutejszy cmentarz wojskowy. Pochowano tutaj żołnierzy, którzy zginęli w 1915 roku. Z Werchraty kierujemy się do naszego ostatecznego celu, czyli do miejscowości Horyniec. Jest to miejscowość lecznicza, którą jak najbardziej warto odwiedzić. Szlak im. Św. Brata Alberta jest szlakiem bardzo chętnie uczęszczanym przez turystów. Nie jest to jednak łatwa wędrówka i należy się do niej odpowiednio przygotować, szczególnie kondycyjnie, ponieważ trasa jest naprawdę długa.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1651