Cmentarz żydowski w Lubartowie

Adres:

Lubartów

Wakacje w górach, nad morzem, a może nad jeziorem. Chcielibyśmy by nasz wyjazd był nie tylko udanym wypoczynkiem, ale również połączeniem z odwiedzeniem ciekawych, zabytkowych miejsc.

W gąszczu nawału ofert turystycznych, nie jest łatwo wybrać odpowiednio dla siebie by móc połączyć z oczekiwaniami osób z którymi chcemy spędzić nasz wolny czas. Jednak gdy zastanowimy się głębiej, nasz wypoczynek możemy spędzić zarówno w pięknym miejscu, jak i przy okazji, odwiedzić zabytki i ciekawe zakątki. Każdy znajdzie dla siebie to co lubi, bądź czym się interesuje w województwie lubelskim. Idealnym do wypoczynku, a zarazem zdobyciem nowych wizerunków historii i zabytkowych budowli jest niewątpliwie Lubartów i jego bliskie okolice. Moc atrakcji turystycznych, tanie bazy noclegowe, to jest właśnie miejsce, którego nie można ominąć. Zabytki Lubartowa sięgają czasów średniowiecznych, a sama oprawa terenów to soczyście imponująca zieleń drzew, krzewów i innych atrakcji. W międzyczasie zdobywania wiedzy historycznej i zabytkowej Lubartowa, odpoczniemy nad jeziorem monitorowanym przez wykwalifikowanych ratowników, co jest bardzo istotne dla każdego, komu bezpieczeństwo jest rzeczą ważną. Liczba atrakcji turystycznych w Lubartowie, pozwoli każdemu turyście, znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Żaden urlopowicz czy gość nie będzie miał czasu na nudę, a aktywny wypoczynek, zaprowadzi nas do pięknych zabytkowych miejsc. Jednym z nich jest zniszczony podczas okupacji, cmentarz żydowski, założony w okresie międzywojennym. Na terenie cmentarza w 1987 roku, powstała aleja prowadząca do lapidarium, utworzonego z ocalałych nagrobków. Warto zobaczyć rzeźbione macewy z płaskorzeźbami o tematyce biblijnej, gdzie jedna z nich pochodzi z 1848 roku. Na cmentarzu żydowskim w malowniczym Lubartowie, znajdziemy ostatnie pamiątki po wyznawcach religii mojżeszowej.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1069