Kapliczka św. Walentego

Wstęp:

Darmowy

Adres:

 Celiny 29, Mogilany

W Mogilanach, przy ulicy Celiny 29, niedaleko skrzyżowania z ulicą Osiedlową, stoi drewniana kapliczka, niestety bardzo zniszczona.

Przedstawia mały domek Pana Jezusa. W środku znajduje się ołtarz, na którym są położone kwiaty w wazonie. Niegdyś w ołtarzu znajdowała się figura św. Walentego, niestety została skradziona w 2005 r. Na ścianie powieszone są obrazy przedstawiające Pana Jezusa. Kapliczka pochodzi z 1927 r. (ma 90 lat). Jest poświęcona św. Walentemu – patronowi zakochanych, którego święto obchodzimy 14 lutego. Kapliczkę ufundował ks. Walenty Piotrowski, ponieważ chciał aby pasterze mieli gdzie się schronić na przykład podczas burzy. 

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Opis dzięki zaangażowaniu i pomocy:

Szkoła Podstawowa im. Józefa Nowina Konopki w Mogilanach

Opiekun:

Zuzanna Nowak

Autorzy:

Wiktoria Budek, Nikola Heród, Magdalena Niewiadoma

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 3148