Ekomuzeum w widłach Wisły i Sanu

Adres:

Nowa Sarzyna

Ekomuzeum w widłach Wisły i Sanu to miejsce, które można odwiedzić w dowolnym momencie w gminie Nowa Sarzyna. Jest ono otwarte na turystów z całego świata, których jest tam pod dostatkiem każdego roku. Jak sama nazwa wskazuje jest to muzeum ekologiczne, które zawiera w sobie wiele cennych okazów przyrody oraz zasobów przyrodniczych, szlaków turystycznych i zabytkowych obiektów mających wiele wspólnego ze środowiskiem. Wyprawa do tego miejsca to nie tylko zwiedzanie ekologicznego muzeum, a połączenie zabawy z poszerzeniem wiedzy. Jest to doskonała inicjatywa zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci, dlatego każdy powinien poczuć się tam naprawdę doskonale. Jednocześnie można w tym muzeum dowiedzieć się nieco więcej o historii gminy Nowa Sarzyna, która jest bardzo ciekawa i atrakcyjna. Na koniec wyprawy na zainteresowane osoby czeka możliwość uzyskania pieczątki przejścia przez muzeum ekologiczne, jest to swego rodzaju certyfikat pamiątkowy. Zaprojektowane zostały tam przeróżne szlaki turystyczne, jest ich ponad 20 i posiadają różną skalę trudności, więc najpierw warto zapoznać się dokładnie z informacjami na ich temat, aby mieć pewność, że przejdzie się je bez większych problemów nawet z dziećmi. Znajduje się tam też szlak rowerowy, na trasie którego można aktywnie spędzić wolny czas w gronie rodzinnym, a sprzęt rowerowy można wypożyczyć już na miejscu. Prowadzone są tam także liczne gry terenowe, gdyż miejsce idealnie się do tego nadaje, jest to połączenie zabawy z pewną formą edukacji. Podczas gier wykorzystuje się przede wszystkim liczne tablice informacyjne, które poszerzają wiedzę przyrodniczą dzieci, dlatego warto zapisać dziecko na tego typu zabawę, która jest niesamowitym przeżyciem. Na terenie muzeum można podziwiać naprawdę wiele rzadkich okazów przyrodniczych typowych dla tego regionu.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1215