"Aquarius głębinus" w ramach akcji "Teatr za złotówkę"

Wydarzenie archiwalne
Wtorek, 11 październik 2016 09:00 1 zł
Adres:

Aleja Tysiąclecia 37, 34-400 Nowy Targ

"Aquarius głębinus" w ramach akcji "Teatr za złotówkę" 

W dniu 11 października (wtorek) o godz. 9.00 i 11.00 zapraszamy na spektakl teatralny "Aquarius głębinus - podwodny świat" w wykonaniu teatru "Chrząszcz w trzcinie". Spektakl dla klas I-III Szkół Podstawowych oraz grup przedszkolnych. Dodatkowym warunkiem zgłoszenia na spektakl jest udział dzieci w konkursie plastycznym "Przyjaciele zwierząt 2016". Bilet 1 zł - ilość miejsc ograniczona obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Zapi...sy: sekretariat MOK, Al. Tysiąclecia 37, tel. 18 266 32 41, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

Parę słów o samym spektaklu:

Teatr Chrząszcz w Trzcinie Aquarius Głębinus - podwodna wyprawa. Spektakl o wodzie, podwodnych stworzeniach, problemach oceanów. Na scenie zagości magiczny batyskaf, który zabierze widzów w podwodną wyprawę. Zanurzając się w głębiny będą podziwiać różnorodność morskich stworzeń, by w końcu spotkać największego wroga wodnego świata. Spektakl opowiada o zagrożeniach wynikających z zanieczyszczenia wody, jak ważna jest woda w naszym życiu i jak każdy z nas może o nią dbać.
Tytułowi bohaterowie to rybka Plum i ośmiornica Bulb, które opowiadają o ważnej roli, jaką w życiu ludzi i zwierząt odgrywa woda. Przedstawienie ma wydźwięk ekologiczny, porusza problem zanieczyszczenia środowiska. Uświadamia jak nasze codzienne zachowanie wpływa na stan całej planety. Mimo ważkiego tematu przedstawienie jest atrakcyjne wizualnie i śmieszne. Batyskaf kryje
w sobie wiele niespodzianek i ruchomych wynalazków, m.in. ze śruby napędowej lecą mu bańki mydlane, a podróżujący nią Agent Specjalnej Troski o Środowisko w komiczny sposób wykonuje swoją misję. Nakłania dzieci do aktywnego działania – m.in. pomagają aktorom segregować śmieci. Scenariusz powstał we współpracy ze specjalistą od badania cyklu węgla w oceanach dr Maciejem Telszewskim z UNESCO. Dodatkowym walorem przedstawienia jest muzyka na żywo cenionego multiinstrumentalisty Piotra Koleckiego z zespołu Pathman. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5-13 lat.
Czas trwania: 60 min

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 817