Trasa rowerowa: ścieżka Kleniewo

Adres:

Opole Lubelskie

Wschód Polski to jeden z ciekawszych regionów naszego kraju zarówno pod względem przyrodniczym, jak i z uwagi na lokalny folklor i bardzo interesujące zabytki z dawnych czasów.

Właśnie dlatego warto spędzić tutaj trochę czasu zwiedzając ten region pieszo lub na rowerze. Jedną z ciekawszych tras rowerowych w regionie jest ścieżka przyrodnicza Kleniewo. Ma ona długość zaledwie 3, 5 kilometra, a jej przejście zajmuje około 1, 5 godziny. Warto jednak wybrać się w trasę rowerem, szczególnie, że jest ona świetnie przystosowana do takich jednośladowych pojazdów. Ścieżka przyrodnicza „Kleniewo” zaczyna się i jednocześnie kończy tuż obok dość zapętlonego węzła wszystkich niemal szlaków rowerowych w miejscowości Pomorze położonego bardzo blisko Opola Lubelskiego. Dojazd do trasy znacznie ułatwiają różnego rodzaju znaki drogowe, które przezornie ustawiono między innymi już w miejscowości Kazimierzów na dość ruchliwym skrzyżowaniu drogi powiatowej z równie często uczęszczaną drogą wojewódzką, a także w samej miejscowości Pomorze. Ścieżka ma kształt pętli i rozpoczyna się tuż obok ładnie utrzymanej wiaty turystycznej obok spiętrzenia rzeki Chodelki. Trasa praktycznie przez cały czas prowadzi przez bardzo duży kompleks leśny, wzdłuż rzecznego brzegu. Gdzieniegdzie na trasie można spotkać ustawione tablice edukacyjne informujące o rosnących w okolicy krzewach, drzewach, a także o mieszkańcach lasu i jego gospodarce leśnej. Na ścieżkę warto wybrać się w okolicach kwietnia lub maja, kiedy runo leśne kwitnie.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1367