Park Węgielnik-Skałki

Wstęp:

wolny

Adres:

ul. Daszyńskiego, Piwniczna-Zdrój

Park ten jest wielką atrakcją turystyczną zlokalizowaną w pobliżu centrum Piwnicznej Zdroju.

Jest to system ścieżek prowadzących na górę, gdzie zostały zlokalizowane różnego rodzaju udogodnienia mające na celu zachęcić turystów jak i mieszkańców do uczęszczania w to miejsce. Ogromną atrakcją parku jest to, że mamy tutaj możliwość podziwiania historycznej aranżacji, która nawiązuje do II Wojny Światowej. Możemy podziwiać okopy jak za czasów wojennych. Spacerować po specjalnie przygotowanych i wyznaczonych ścieżkach. Wychodząc na szczyt wzniesienia, nie musimy się wspinać, ponieważ zostały przygotowane specjalne drewniane schody wraz z poręczami, aby wędrówka była łatwiejsza i bardziej komfortowa. Jest to miejsce, które może motywować to rozmyślań na temat trudnych lat wojennych, jak i możemy miło spędzić tutaj swój wolny czas. Zaletą Parku Węgielnik-Skałki jest to, że znajdują się tutaj altanki do biwakowania, spędzania wspólnego czasu z rodziną i przyjaciółmi, jak również mamy tutaj zlokalizowane paleniska grillowe. Jest to więc miejsce, gdzie okoliczni mieszkańcy, oraz przyjezdni mogą biwakować, świetnie się bawić na łonie natury. Piwniczna jest urodziwym miejscem, które może poszczycić się przepiękną przyrodą, krajobrazami. Park Węgielnik-Skałki jeszcze bardziej motywuje do tego, aby ruszyć się z domu i spędzić swój wolny czas na zewnątrz, wśród przyrody. W Piwnicznej jest wiele atrakcyjnych miejsc, które warto zobaczyć. Oprócz przepięknej przyrody możemy podziwiać pozostałości historyczne, takie jak przepiękny rynek, czy na przykład cmentarz Żydowski, a raczej to, co z niego do dnia dzisiejszego pozostało. Dziś pasjonaci II Wojny Światowej mogą zobaczyć m. in. zrekonstruowane okopy, z których wtedy się korzystało. Warto z takiej możliwości skorzystać, ponieważ jest to ciekawe miejsce.

Odwiedziłeś oceń:
(2 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 3160