Trasa rowerowa - Jagienną, Wilczą Budę, Zagwiździe - Pokój

Adres:

Pokój

Trasa rowerowa - Jagienną, Wilczą Budę, Zagwiździe – Pokój to niewielki fragment tras rowerowych jakie wyznaczone są na terenie gminy, ale mimo to jest bardzo malownicza i pełna atrakcji architektonicznych.

Trasa ta biegnie przez obszar Stobrawskiego Parku Krajobrazowego oraz licznych punktów widokowych, które usytuowane są Krzywej Górze, Siedlicach, Domaradzach i innych miejscowościach. Wycieczkę tę trasą rozpoczyna się od miejscowości Jagienna, która jest bardzo mała, lecz spokojną wsią w której życie tętni bardzo powoli. Kolejna miejscowość przez, którą biegnie trasa rowerowa to miejscowość Wilcza Buda, która słynie z obecności wilków oraz starej chaty z XVIII wieku położonej w lesie. W miejscowości tej jest również kaplica św. Jadwigi Śląskiej, która powstała w latach 1985-1987. Dalsza trasa prowadzi wzdłuż rzeki Budkowiczanki i jej kanału, który kiedyś spełniał funkcje gospodarcze, uruchamiał urządzenia huty i odlewni w Zagwiździu. Dziś nad tymi wodami można obserwować bogactwo flory i fauny Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Na trasie spotkać można liczne tablice z informacjami odnośnie fauny i flory obecnej na tym terenie oraz atrakcji zarówno architektonicznych jak i tych krajobrazowych. Są to bez wątpienia bardzo ważne informacje zarówno pod kontem komunikacyjnym jak i edukacyjnym. Opisana jest typowa dla tego terenu roślinność, formy leśne, cieki wodne itp. W miejscowości Zagwiździe znajdują się m. in.: Regionalna Sala Muzealna i przy parafialny ogród botaniczny, a dodatkowa atrakcja jest spływ kajakowy rzeką Budkowiczanką.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1462