Izba pamięci Aptekarskiej

Wstęp:

Bezpłatny

Adres:

ul. Młodzieżowa 1, 24-320 Poniatowa

Z pewnością każdy Polak jest przekonany o tym, iż nasz kraj jest jednym z najpiękniejszych zakątków we wszechświecie.

Co więcej, coraz częściej przekonani są o tym również obcokrajowcy, którzy bardzo chętnie odwiedzają Polskę. Jest ona bowiem bardzo turystycznym miejscem. Od morza, aż po góry ciągnie się tu niezliczona ilość zabytków, wspaniałych kościołów, domów, pałaców, zamków i innych atrakcji turystycznych. Szczególnie pięknym miejscem jest Lubelszczyzna, która nie przestaje zachwycać swoimi wspaniałościami. Zarówno Wyżyna Lubelska, jak i Polesie Lubelskie. Możemy podziwiać tu mnóstwo wspaniałych zabytków. Jednym z nich jest Izba Pamięci Aptekarskiej, która mieści się w Poniatowej- malowniczym mieście mieszczącym się w powiecie opolskim. Dokładnie znajduje się ona przy ulicy Młodzieżowej 1. W środku możemy podziwiać ekspozycję, która poświęcona jest historii miejscowego aptekarstwa. Znajdują się w niej takie eksponaty jak: zabytkowe meble, przenajróżniejsze przedmioty aptekarskie, prasa, którą wyciskało się specjalistyczne nalewki, wodna łaźnia, bardzo bogaty zbiór literatury farmaceutycznej, a także wiele innych równie ciekawych przedmiotów. Podczas zwiedzania możemy posłuchać opowieści starego aptekarza niejakiego Edwarda Stanka, który z przyjemnością opowiada o historii aptekarstwa na tych ziemiach. W Poniatowej znajduje się także wiele innych równie ciekawych zabytków, dlatego warto wybrać się na wycieczkę do tego miejsca. Jest to wspaniała alternatywa na spędzenie wolnego czasu. Województwo lubelskie na ogół można przyjemnie spędzić czas we wszelaki sposób, dlatego też warto przyjechać do jakiegoś większego miasta i poszerzyć obszar zwiedzania o mniejsze miasteczka, takie jak Poniatowa. Z pewnością jest to bardzo dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu. Czeka cię niesamowita przygoda.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1456