Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kraczewicach

Adres:

24-320 Kraczewice Rządowe

Z pewnością każdy zdaje sobie sprawę z tego jak wspaniałym krajem jest Polska. Wiedzą tym nie tylko rodacy, ale również turyści z zza granicy, którzy coraz chętniej i częściej odwiedzają nasz kraj.

Nic w tym dziwnego, gdyż Polska ma naprawdę wiele do zaoferowania. Poznanie naszej interesującej historii samo w sobie wydaje się być już świetną atrakcją. Jednak oprócz tego w naszym kraju znajdzie się ogrom zabytków i ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Od zachodu do wschodu ciągnie się tu niezliczona ilość zamków, pałaców, starych kamienic, pomników, kościołów, muzeów, galerii i innych wspaniałych miejsc. Szczególnie pięknym regionem, choć niedocenianym jest Lubelszczyzna. Zarówno Wyżyna Lubelska, jak i Polesie Lubelskie stanowią świetny zakątek, do którego naprawdę warto się wybrać. Jak wiadomo Polska jest w głównej mierze katolickim krajem, dlatego też znajduje się tu wiele kościołów. Jeden z nich stoi w Kraczewicach Prywatnych- malowniczej wsi położonej w gminie Poniatowa. Kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa został wzniesiony w 1919 roku. Wyglądem przypomina on tradycyjną osiemnastowieczną budowlę sakralną. Posiada prostokątny korpus nawowy, a także wyodrębnioną kruchtę i trójboczne prezbiterium. Odwiedzając kościół warto zwrócić uwagę na boczne galerie głównej nawy. Na głównym dębowym ołtarzu zobaczyć możemy obraz św. Józefa z Dzieciątkiem, a w ołtarzu bocznym znajdującym się po lewej stronie - wspaniały obraz Św. Wojciecha. Gdy przyjrzymy się prawej stronie ujrzymy natomiast obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Innym ciekawym elementem, godnym naszego podziwu są organy, które pochodzą z 1943 roku. Kościół ten stoi w na cmentarzu i ma on przepiękny urok tradycyjnego kościoła wiejskiego. Z pewnością warto go zobaczyć, gdyż jest on istną perełką tego regionu.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1260