Niebieski szlak turystyczny: Wieszczyna – przełęcz pod Zamkową Góra

Adres:

Prudnik

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, iż Polska jest jednym z najpiękniejszych miejsc w całym wszechświecie.

Nasz kraj uwielbiany jest zarówno przez rodaków, jak i obcokrajowców, którzy coraz chętniej przyjeżdżają do Polski, aby jak najdokładniej poznać ją oraz jej burzliwą historię. Szczególnie pięknym, choć trochę niedocenianym jest województwo opolskie, gdzie znajduje się wiele zabytków, szlaków turystycznych, muzeów, starych budynków i innych atrakcji turystycznych. Jednym z najciekawszych szlaków z pewnością jest trasa Wieszczyna – przełęcz pod Zamkową Góra. Ma ona długość około 5 km i jest oznaczona kolorem niebieskim. Przebiega przez niejaki Las Rosenau, a przełęcz pod Zamkową Górą ma wysokość 508 metrów nad poziomem morza. Atrakcje, które możemy spotkać na tej trasie to między innymi: wieża widokowa w Wieszczynie, Grób Czarownicy, Las Rosenau oraz słupy graniczne z XIXw. Aby jednak w pełni docenić tą ścieżkę, trzeba pojechać do Prudnika i przejść się nią. Ze względu na jej niewielką długość możesz zabrać ze sobą również dzieci. Najlepiej, gdy na wycieczkę zabierzesz całą rodzinę. W okolicach znajduje się mnóstwo tras, nie musicie więc ograniczać się tylko do tej jednej. Ponadto taki spacer dotleni wasze organizmy i poprawi sprawność ruchową. Będziecie mogli się zintegrować, porozmawiać i zapomnieć o trudach dnia codziennego. Jeśli nie masz więc planów na wypoczynek, wyruszaj w okolice Prudnika i zachwyć się tamtejszymi zabytkami, walorami przyrodniczymi oraz cudownym charakterem tego miejsca.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1373