Szlak Stawów Kańskich

Adres:

Rejowiec Fabryczny

Polska skrywa w sobie wiele niezwykle cennych i urokliwych obszarów, które z pewnością skradłyby serce niejednego z Państwa. Malownicze krajobrazy, dziewicza matka natura oraz czyste i orzeźwiające powietrze to atrakcje, których szuka coraz więcej Polaków na swoje wakacyjne urlopy.

Gmina Rejowiec Fabryczny jest miejscem, które zagwarantuje nam obcowanie z naturą z dala od szumu cywilizacyjnego. Urokliwe wioski oraz niewielkie miasteczka tworzą niezwykle spokojny oraz relaksujący klimat, który pozwala choć na chwilę zapomnieć o wszelkich dręczących nas problemach i kłopotach.
Ten niezwykle zielony region jest doskonałym miejscem do aktywnego spędzania na łonie natury. Wśród Pawłowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu wiedzie jedna z najpiękniejszych ścieżek turystycznych w okolicy – Szlak Stawów Kańskich. Nazwa trasy nawiązuje do jezior rybackich, znajdujących się w miejscowości Kanie. To niezwykle malowniczo położone zbiorniki wodne, o łącznej powierzchni ponad stu czterdziestu hektarów. Stawy oraz otaczające lasy są siedliskiem dla wielu gatunków zwierząt oraz ptactwa wodnego. Podczas wycieczek można napotkać łabędzie, wąsatki, łabędzie czarne, perkozy, bieliki, a nawet niezwykle rzadkie żółwie błotne. Największym zabytkiem Kaniego jest zespół pałacowo-parkowy, który koniecznie trzeba zwiedzić podczas wycieczki rowerowej. Okazały budynek otoczony pomnikami przyrody jest ośrodkiem pomocy dla osób chorych intelektualnie.
Rejowiec Fabryczny to wbrew pozorom bardzo atrakcyjne miejsce, które pozwala odetchnąć od miejskiego zgiełku i rozkoszować się urokiem matki natury.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1582