Żółty szlak rowerowy "Dookoła Rzeszowa"

Adres:

Rzeszów

Żółty szlak "Dookoła Rzeszowa" powstał z inicjatywy lokalnego oddziału PPTK, który postanowił wytyczyć szlak rowerowy mający na celu ukazanie piękna przyrody oraz walorów antropogenicznych, które można spotkać na trasie.

Szlak podzielony jest na V różnych tras. Pierwsze wzmianki na temat szlaku zapisane były w folderze na temat turystyki na Rzeszowszczyźnie i powstał z inicjatywy Tadeusza Dyby w 1987 roku. Uniwersalność trasy powoduje to, że można na nim uprawiać różne dyscypliny rekreacyjne zarówno kolarstwo, narciarstwo biegowe jak i tradycyjne piesze wędrówki. Całość szlaku to wędrówka 20 odcinkami o różnej długości i o zróżnicowanej trudności. Łączna długość całego żółtego szlaku,, Dookoła Rzeszowa’’ liczy 120, 5 km i jest tak przemyślana, że łączy się w ciekawy sposób z przystankami komunikacji zbiorowej co powoduje, że można go podzielić na wygodne odcinki. Jest to szlak bezpieczny, ponieważ zważając na jego długość poszczególne etapy i odcinki są stosunkowo krótkie i przebiegają bocznymi drogami, leśnymi i polnymi ścieżkami. Trasa szlaku wiedzie przez Pogórze Rzeszowskie, wierzchowinę progu nadwisłocznego Pogórza Dynowskiego i Ciężkowickiego (Strzyżowskiego), wzgórza nad Zgłobniem i Dąbrową, Pradolinę Podkarpacką, tereny Puszczy Sandomierskiej i starorzecza Mrowli oraz Wisłoki. Szlak biegnie przez kilka miejscowości otaczających Rzeszów, są to miedzy innymi: Wilkowyja, Tyczyn, Mogielnica, Dąbrowa. Trasa biegnie przez ciekawe tereny zarówno pod kątem przyrody jak i architektury okolicznych miejscowości.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1568