Koncert autorskiej poezji śpiewanej w wykonaniu Teatru Piosenki MŁYN

Wydarzenie archiwalne
Piątek, 20 październik 2017 19:00 PŁATNY
Adres:

Lapidarium pod Ratuszem, Rynek 1, Sandomierz

Telefon:

15 644 61 05

Sandomierskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na koncert autorskiej poezji śpiewanej w wykonaniu Teatru Piosenki MŁYN, który odbędzie się w piątek 20 października 2017 roku o godz. 19.00 w Lapidarium pod Ratuszem (Rynek 1) w Sandomierzu.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia codziennie w Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 20) oraz przed koncertem.

***

TEATR PIOSENKI MŁYN – towarzystwo twórców piosenki, prozy, kompozytorów i aktorów amatorów. Zespół wokalno-instrumentalny wykonujący piosenkę poetycką, kabaretową, poezję śpiewaną, piosenkę aktorską.

Początek Młyna to rok 2007, kiedy to Adam Szabat zaprosił do współpracy Magdalenę Sielicką, Andrzeja Pakułę, Macieja Łyko i Tomasza Brudnowskiego. Artyści, do tej pory występujący indywidualnie, stworzyli nie tylko nową, niezmiernie interesującą scenę artystyczną w Hrubieszowie, gdzie mogli częściej i w sposób usystematyzowany występować, ale dali też możliwość pokazania się twórcom będącym na początku swojej drogi i tym, którzy prócz talentu mieli w sobie prawdziwą miłość do sztuki.

Jako nadrzędny cel istnienia Teatru Piosenki Młyn obrano zapoznanie widzów z twórczością hrubieszowskich autorów prezentujących wysoki poziom interpretacji piosenki, prozy i poezji.

Artyści dali się poznać szerokiej publiczności, występując w tworzonych przez siebie spektaklach, koncertach piosenki autorskiej, ubogacając muzyką ważniejsze wydarzenia w naszym mieście, biorąc czynny udział w rozpowszechnianiu kultury słowa w tutejszych szkołach.

To wokół Młyna zebrali się ludzie, dla których piosenka, teatr, kabaret (w najlepszej, pierwotnej swej wersji) były ważne i - dla kulturalnego rozwoju miasta – niezbędne. Powstało artystyczne środowisko Hrubieszowa, które w sposób niebanalny potrafiło i potrafi do chwili obecnej kształtować kulturalny pejzaż tego miasta.

Docenieni przez hrubieszowską publiczność i zachęceni przez Jana Kondraka z Lubelskiej Federacji Bardów Młynarze postanowili wyjść ze swoją twórczością poza własne miasto. Zaczęli bywać na ogólnopolskich festiwalach, zdobywać nagrody i wyróżnienia. Najczęściej doceniano wykonania Adama Szabata (Ogólnopolski Festiwal Bardów „Ballada o...” w Chełmie – I miejsce, Lubelski Festiwal Piosenki Autorskiej i Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Metamorfozy Sentymentalne” - III miejsce, XXIII Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję „Łaźnia” w Radomiu – III miejsce, Międzynarodowy Festiwal Bardów OPPA 2015 w Warszawie – finał) Festiwal „Południca” w Chorzowie – III miejsce (dla duetu Szabat - Brudnowski).

Zespół ma na koncie dwie płyty: Piosenki z Miasteczka na H (2010) i Wysłuchajmy błazna, kiedy śpiewa (2014). Jesienią roku 2017 ukaże się trzecia płyta Młynarzy pt. Na trzy... Teatr Piosenki Młyn pojawił się w mediach, m. in. w Radio Lublin, Radio Warszawa, Radio Bon-Ton, Radio Złote Przeboje, Radio ESKA, Radio Aspekt i w Katolickim Radio Zamość.

TVP Lublin nakręciła reportaż o działalności i twórcach Młyna, którego emisja miała miejsce w programie kulturalnym Afisz w marcu 2016 roku.

Od tego momentu artyści skupili się na koncertach piosenki autorskiej, a żeby podnieść atrakcyjność występów, wzbogacili je o nowe instrumentarium. Pojawili się nowi członkowie Młyna: Agata Jarmusz, Waldemar Kondraciuk, Leszek Serafin i Marek Malec.

Coraz częściej pojawia się opinia, że Teatr Piosenki Młyn to kulturalny ambasador Hrubieszowa.

Nie ustając w swoich działaniach Młynarze organizują kolejne koncerty i wydarzenia.

Poczytaj i posłuchaj:
www.teatrpiosenkimlyn.pl
www.wikipedia.org/wiki/Teatr_Piosenki_Młyn
www.facebook.com/teatrpiosenkimlyn/?ref=hl
www.youtube.com/user/tpmlyn

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 754