Koncert zespołów Animations i Killsorrow

Wydarzenie archiwalne
Sobota, 14 październik 2017 20:00 PŁATNY
Adres:

Lapidarium pod Ratuszem, Rynek 1, Sandomierz

Telefon:

15 644 61 05

Sandomierskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza do Lapidarium pod Ratuszem na mocne granie. W sobotę 14 października o godz. 20.00 odbędzie się koncert zespołów: Animations i Killsorrow.

Bilet: 15 PLN (przedsprzedaż) 20 PLN (w dniu koncertu). 
Przedsprzedaż prowadzona będzie od 9.10.2017 r. w Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 20, Sandomierz).

***
ANIMATIONS to pochodzący z Jaworzna zespół metalowy. Debiutancki album zespołu (zatytułowany po prostu Animations) został wydany w 2007 roku i do dziś jest jedynym tego typu wydawnictwem na polskim rynku. W całości instrumentalny, bez wsparcia wytwórni płytowej, sprzedał się w ilości około 2,000 egzemplarzy na całym świecie. Sama muzyka spotkała się zniezwykle ciepłym przyjęciem, zarówno ze strony krytyków jak i słuchaczy.

W 2009 roku skład zespołu został uzupełniony o wokalistę, którym został Darek Bartosiewicz. Zespół już jako kwintet wydał w grudniu 2009 roku drugą płytę zatytułowaną Reset Your Soul. Na płycie znalazło się osiem absolutnie bezkompromisowych kompozycji utrzymanych w niespotykanej dotąd na polskim rynku muzycznym stylistyce. Post-produkcję płyty zespół zdecydował się powierzyć jednemu znajbardziej utytułowanych duńskich producentów - Tommy’emu Hansenowi z Jailhouse Studios - człowiekowi odpowiedzialnemu za brzmienia płyt wykonawców takich jak Helloween, TNT, Jørn Lande czy Circus Maximus.

W 2010 roku zespół został zakwalifikowany do półfinałów eliminacji Przystanku Woodstock. Jury wybrało 28 zespołów z ponad 700 zgłoszeń i w tym gronie znalazło się Animations.

W 2011 roku zespół pracował nad materiałem na trzeci długogrający krążek, którego ukazanie się planowane jest początkiem lata. 14 lutego 2011 roku ukazał się nowy singiel zespołu - Slowly Die Inside. Do dzisiaj klip został obejrzany ponad 26 tysięcy razy w serwisie YouTube.

Późną wiosną 2011 roku zespół rozstał się z dotychczasowym wokalistą Darkiem Bartosiewiczem, a do składu dołączył Frantz Wołoch. Zmiana na stanowisku wokalisty zaowocowała znaczącą zmianą stylistyczną wykonywanej i tworzonej przez zespół muzyki. Ciężkie, deathmetalowe wokale, zostały połączone z niesamowicie chwytliwymi melodiami.

10 sierpnia 2011 Animations zagrał na jednym z najważniejszych metalowych festiwali w Polsce – Metal Hammer Festival 2011. Animations dostąpił zaszczytu dzielenia sceny z takimi formacjami jak Judas Priest, Exodus, Morbid Angel, Vader, Tank, Mech i Soulburners. Występ zespołu został bardzo ciepło przyjęty przez wypełnioną halę katowickiego Spodka.

2012 rok to przede wszystkim rejestracja trzeciej płyty zespołu. Ponadto zespół intensywnie koncertował grając kilkanaście koncertów w Polsce, jeden na Węgrzech. 3 czerwca 2012 roku Animations zagrało na pierwszej polskiej edycji festiwalu Metalfest, który odbył się w Jaworznie. Tym razem zespół wystąpił z zespołami takimi jak Megadeth, Fear Factory, Kreator, czy W.A.S.P. 13 czerwca 2012 Animations supportowało jeden z najważniejszych zespołów nowoczesnej metalowej sceny światowej – amerykański Trivium.

Rok 2013 to przygotowania do wydania trzeciej płyty zatytułowanej Private Ghetto oraz trasy koncertowej promującej to wydawnictwo. Płyta choć utrzymana w innej stylistyce niż poprzednie zyskała bardzo dobrą opinię w świecie muzycznym. Zespół zagrał kilkanaście koncertów w całym kraju i za granicą.

W 2015r. zespół został zaproszony do udziału w jednym z największych festiwali muzyki progresywnej ProgPower Europe 2015 gdzie na trzy dniowej imprezie dzielił scenę z takimi zespołami jak Myrath, Pagan’s Mind czy Leprous.

Rok 2016 to intensywna praca nad kolejnym albumem, uczestnictwa w festivalach Metalfilia, czy w X Festiwalu Rocka Progresywnego w Toruniu.

Natomiast 2017r. rozpoczyna premiera czwartego krążka zepołu Without The Sun, która zaplanowana zostałana scenie powracającej na polski rynek muzyczny XXIII edycji Metalmanii w Spodku.

KILLSORROW - zespół powstał w 2008 roku. Każdy z członków zespołu jest doświadczonym muzykiem, mającym na swoim koncie ponad sto koncertów oraz supportów przed gwiazdami światowego formatu (Vader, Electric Light Orchestra, Focus, Paradise Lost, Hate, Hunter, Kat, Acid Drinkers, TSA i wiele innych).

W listopadzie 2016 roku nakładem warszawskiej wytwórni Art of the Night Productions zespół wydał pierwsza długogrającą płytę “Little Something For You To Choke”, która spotkała się ze świetnym odbiorem medialnym i wieloma recenzjami ze średnia ocena 9/10. Płyta została zarejestrowana w krakowskim DMP studio pod okiem Adama Drzewieckiego (Pudelsi), a zmiksowana i zmajstrowana Przez Tomasza Zalewskiego w Zed Studio (Coma, Frontside).

„Killsorrow to jedna z tych kapel, które udowadniają ponad wszelka wątpliwość, ze w Kraju nad Wisła można stworzyć muzę na światowym poziomie. W ich wykonaniu, współczesny trash, czy jak kto woli „melodic death metal” ma się nie tylko dobrze, ale wręcz kopie tyłki i nie bierze jeńców, a sama kapela mogłaby z powodzeniem występować u boku światowych gwiazd typu Gojira czy Lamb of God. Jeśli jeszcze nie znacie ich twórczości to najwyższy czas nadrobić zaległości.”

Magazyn Gitarzysta

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 489