P(R)OZA MIASTA - "Kilka scen z życia prowincji. Rozmowy o miejscach jednych w swoim rodzaju"

Wydarzenie archiwalne
Niedziela, 17 lipiec 2016 17:00 WOLNY
Adres:

Zamkowa, Sandomierz

P(r)oza miasta to spacer po mieście "krok po kroku", w górę w dół, to czytanie ze ścian, murów, kamienic "strona po stronie" zamieszczonych w przestrzeni miejskiej fragmentów prozy. To jak oswajanie z literaturą w myśl wszechobecnej reklamy billboardowej. To spotkania z pisarzami, publicystami, gdzie rozmowy o architekturze i historii miast(a) stapiają się z pulsem mieszkańców, tworząc jego charakter.

"Kilka scen z życia prowincji. Rozmowy o miejscach jednych w swoim rodzaju" – to temat najbliższego spotkania, które odbędzie się 17 lipca, o godz. 17.00 w Zamku Królewskim w Sandomierzu. W spotkaniu udział wezmą: prof. Zbigniew Białas (autor powieści: Korzeniec, Puder i pył, Tal), Adam Pastuch (dyrektor Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach), Jan Adam Borzęcki (autor Mniszki), Maciej Płaza (autor Skorunia) oraz prof. Zbigniew Mikołejko.

Sierpień i wrzesień to kolejne niespodzianki czytanki i oczywiście spotkania z pisarzami, o których poinformujemy za kilka dni.

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1021