Warsztaty śpiewu białego dla dzieci i dorosłych

Wydarzenie archiwalne
Poniedziałek, 17 lipiec 2017 12:00 PŁATNY
Adres:

Sandomierskim Centrum Kultury, Rynek 25/26 (salka wokalna pod Kinem Starówka), Sandomierz

Telefon:

691 123 451

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zapraszamy na warsztaty dla dzieci, mające na celu zapoznać najmłodszych uczestników zpolskimi tradycjami ludowymi, pieśniami i zabawami ruchowymi. Uczestnicy zajęć zostaną wprowadzeni w słowiański świat, pełen guseł i tradycji ludowych. Dowiedzą się o tym, co, kiedy, i w jakim celu dawniej śpiewano. Poza tym poznają ludowe pieśni i zabawy z nimi połączone. 


Zajęcia prowadzi Aleksandra Członka – stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2016 z projektem "Pieśni przekazane - pieśni niezapomniane"- www.facebook.com/przekazane, wokalistka i instrumentalistka folkowych projektów muzycznych: Kipikasza oraz Dziadowski Projekt. 
Jest uczennicą wielu Mistrzów muzyki tradycyjnej. Od kilku lat prowadzi badania terenowe na polskich wsiach, dlatego większość z pieśni, które przekazuje podczas warsztatów, pochodzi z jej zbiorów. Od niedawna specjalizuje się w obrzędowości weselnej, zwyczajach i pieśniach związanych z przebiegiem tradycyjnego ludowego wesela, szczególnie lubelskiego oraz lasowiackiego.

Będzie to cykl 5 warsztatów, od poniedziałku do piątku (17-21 lipca) w godzinach 12.00-13.30. Warsztaty skierowane są do dzici w wieku przedszkolnym i szkolnym. W tych samych dniach o godz. 17.00 będą odbywały się zajęcia ze śpiewu białego i pieśni tradycyjnych dla młodzieży i dorosłych. https://www.facebook.com/events/313136055802757/?active_tab=about

Zapraszamy dzieci z rodzicami! 

Obowiązują wcześniejsze zapisy - do 15 lipca - mailowo na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. w tytule proszę wpisać WARSZTATY W SANDOMIERZU

Cena za 5 spotkań: 100 zł.
Miejsce: Sandomierskim Centrum Kultury, Rynek 25/26 (salka wokalna pod Kinem Starówka).

Więcej informacji na temat zajęć i noclegów pod numerem telefonu: 691 123 451 oraz mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Warsztaty odbywają się we wspłpracy z Sandomierskim Centrum Kultury.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 903