Warsztaty białego śpiewu

Wydarzenie archiwalne
Poniedziałek, 11 lipiec 2016 12:00 WOLNY
Adres:

Sandomierskiego Centrum Kultury,  "Kino Starówka", ul. Rynek 25/26, Sandomierz

 

Zapraszamy na warsztaty śpiewu białego, które odbędą się w dniach 11-15 lipca br., w salce wokalnej Sandomierskiego Centrum Kultury przy ul. Rynek 25/26 - pod "Kinem Starówka".

Warsztaty śpiewu białego realizowane są w ramach projektu "Pieśni przekazane - pieśni niezapomniane", który ma na celu uchronienie od zapomnienia stare pieśni, poprzez odnajdywanie ich, rejestrowanie i przekazywanie młodszym pokoleniom.

Zajęcia odbędą się:
poniedziałek, środa i piątek - 12:00
wtorek i czwartek - 17:00

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, początkujących oraz śpiewających, którzy zainteresowani są słowiańskimi pieśniami!

Podczas warsztatów, będziemy uczyć się pieśni tradycyjnych, pochodzących z naszego regionu, zebranych podczas badań terenowych w południowo-wschodniej Polsce. Poznamy technikę śpiewu otwartego oraz nauczymy się kilku pieśni pochodzących z naszego regionu. Uczestnicy zostaną wprowadzeni w świat tradycji ludowych, będą mogli dowiedzieć się o tym, jak wolny czas spędzali nasi pradziadkowie i co wtedy śpiewali.

Zajęcia przygotowuje i poprowadzi Aleksandra Członka – wokalistka i instrumentalistka dwóch folkowych projektów muzycznych Kipikasza i Dziadowski Projekt, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie animacja i edukacja kulturalna w roku 2016. Jest uczennicą wielu Mistrzów muzyki tradycyjnej. Sama zajmuje się także prowadzeniem zajęć ze śpiewu tradycyjnego, poszukuje osób, które pamiętają jeszcze "co się kiedyś śpiewało". Obecnie specjalizuje się w obrzędowości weselnej, zwyczajach i pieśniach związanych z przebiegiem tradycyjnego ludowego wesela.

Dobrany repertuar znacznie różni się od tego, co możemy usłyszeć np. w zespole Mazowsze, czy na zajęciach z muzyki ludowej w ośrodkach kultury, dlatego określny jest mianem muzyki tradycyjnej.

Warsztaty realizowane są w ramach stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wstęp wolny!

www.facebook.com/events/154646904945699/

 

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1191