Musical SPLOTKA w wykonaniu uczniów i absolwentów Gimnazjum nr 2 w Skarżysku-Kam.

Wydarzenie archiwalne
Środa, 25 październik 2017 17:00 WOLNY
Adres:

Juliusza Słowackiego 25, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Serdecznie zapraszamy na Musical SPLOTKA w wykonaniu uczniów i absolwentów Gimnazjum nr 2 w Skarżysku-Kamiennej.

Termin: 25 października 2017 r. godz. 17:00
Miejsce: Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej
Wstęp wolny

Się staję….

Od 28 sierpnia 2017 roku uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 2 pod opieką Anny Chojnackiej i Małgorzaty Skuzy realizują projekt „Się staję – wielopłaszczyznowy kontakt z kulturą – od świadomego odbiorcy do twórcy”. To jeden z pięciu zwycięskich wniosków, które otrzymały dofinansowanie w postaci grantu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury w tegorocznej edycji Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Projekt wspólnie realizują Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej i Gimnazjum nr 2.

Głównym założeniem projektu jest wielopłaszczyznowy kontakt z kulturą, aby finalnie stać się twórcą. „Jestem bogiem! Uświadom to sobie. Ty też jesteś bogiem, tylko wyobraź to sobie!” – mówią młodzi artyści, podkreślając moc sprawczą każdego człowieka i jego nieograniczone możliwości kreacji.

Pomysł przedsięwzięcia zrodził się z pasji uczniów, którzy wielokrotnie działali na różnych płaszczyznach kulturowych np. tworząc spektakle, nagrywając filmy, uświetniając swoimi występami artystycznymi imprezy o charakterze lokalnym.

Członkowie projektu uczestniczyli w warsztatach: teatralnych, wokalnych, tanecznych i multimedialnych. W Warszawie wzięli udział w warsztatach filmowych w Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz obejrzeli spektakl „Metro”. Podczas wycieczki do Krakowa odwiedzili Muzeum Interaktywne Centrum Edukacji Teatralnej, uczestniczyli w warsztatach teatralnych przeprowadzonych przez pana Piotra Majewskiego w Starym Teatrze oraz obejrzeli spektakl „Mayday” w Teatrze Bagatela.

Finałem projektu jest stworzony w całości przez młodzież spektakl „Splotka”, w którym zaprezentują swoje umiejętności wokalne, teatralne, taneczne i multimedialne. To pierwszy musical stworzony od podstaw przez uczniów! Premiera spektaklu już 25 października! Zapraszamy!

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1060