Trasa rowerowa Stalowa Wola-Baranów Sandomierski - Stalowa Wola

Adres:

Stalowa Wola

Trasa rowerowa Stalowa Wola-Baranów Sandomierski - Stalowa Wola to jedna z ofert rowerowych w gminie Stalowa Wola, na którą zdecydować się może każdy turysta.

Dystans tej trasy wynosi aż 106 kilometrów, a różnica przewyższeń to 430 metrów. Jest to więc dość wymagająca trasa, zarówno pod kątem technicznym, jak i wytrzymałościowym. Warto przed taką wyprawą zadbać o swoją kondycję fizyczną i zdrowie oraz zaopatrzyć się w dobry sprzęt rowerowy, dzięki czemu wycieczka będzie kojarzyła się zainteresowanym jedynie z przyjemnością. Największą atrakcją na trasie tej ścieżki jest zamek w Baranowie Sandomierskim, gdzie można pozwiedzać, ale również dobrze zjeść. Na trasie znajduje się także malownicze jezioro Tarnobrzeskie, gdzie można spokojnie wypocząć i złapać oddech na dalszą część trasy, na co decyduje się szeroka grupa turystów. Trasa bogata jest w leśne ścieżki, gdzie podziwia się liczne okazy przyrody, czasami można natrafić naprawdę na bardzo rzadkie gatunki. Z tego też względu taka wycieczka jest polecana wszystkim osobom będącym w bliskiej odległości od Stalowej Woli na wakacjach lub urlopie. Ścieżka nie jest do końca zagospodarowana, znajdują się tam liczne tereny polne, więc jest to raczej spokojna okolica. Z pokonaniem tej ścieżki nie trzeba się zbytnio spieszyć, nie ma na niej żadnych niebezpiecznych elementów, więc można radować się jedynie jazdą na rowerze i mijanymi widokami, które są naprawdę piękne. Coraz większa liczba turystów decyduje się na skorzystanie z tej opcji.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1265