Wrotnia Góra

Adres:

Stalowa Wola

Jest ona miejscową atrakcją turystyczna. Znajduje się w Stalowej Woli, a dokładniej w pewnej części dawnej Puszczy Sandomierskiej.

Czym jest mianowicie ta Wrotnia Góra? Jest to sporych rozmiarów wzniesienie. Można powiedzieć, że tego rodzaju gór jest tutaj całkiem sporo, dlatego należy uznać je za pasmo wzniesień. Są one zlokalizowane głównie w lasach i ich okolicach. Znajdziemy je między innymi w okolicach trasy Stalowa Wola – Burdze. Wrotnia Góra zwana jest także górą czołgową. Podobno na tym terenie dawniej znajdował się poligon wojskowy. Prawdopodobnie wykorzystywano te wzniesienie do ćwiczeń wojskowych i treningów. Sprawdzano również na nich czołgi. Tak naprawdę do niedawna miejsce to było niedostępne dla zwykłych obywateli. W okolice Wrotniej Góry na pewno warto się wybrać, jeśli lubimy aktywny wypoczynek. Spacery, jazda na rowerze, to wszystko możemy w tutejszej okolicy robić. Jak widać Stalowa Wola i jej okolice są dosyć przyjazne dla rowerzystów. Mamy tutaj przepiękny las, który zachęca do odwiedzenia go. Na rowerze możemy skorzystać z możliwości podjazdów na tutejsze wzniesienia, co z pozoru może wydawać się łatwe, lecz w rzeczywistości naprawdę takie nie jest. Na pewno nie jest to miejsce, dla którego warto przyjechać do Stalowej Woli z każdego zakątka naszego kraju. Jeśli jednak wybieramy się w ten rejon Polski, to zawsze warto zatrzymać się w okolicy, aby móc zapoznać się z kilkoma ciekawymi miejscami czy obiektami jakie można tutaj odnaleźć. Wybór jak zawsze zostaje dla turystów jednak warto o takim miejscu jak - wiedzieć. Kto wie, może pewnego razu znajdziecie się w okolicy będąc w trasie rowerowej? Wtedy takiej okazji nie można przegapić! Trzeba się w takiej sytuacji wybrać i spróbować podjechać i zjechać z tych świetnych podjazdów.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1648