Popradzki Park Krajobrazowy Stary Sącz

Adres:

Stary Sącz

Popradzki Park Krajobrazowy. Będąc w Beskidzie Sądeckim nie sposób zrezygnować z wypoczynku na łonie natury.

To tutaj możemy podziwiać przepiękne góry i idealnie zachowaną przyrodę. To tutaj także możemy wstąpić do Popradzkiego Parku Krajobrazowego, który został powołany w 1987 roku. Według oficjalnych danych zajmuje on powierzchnię około 54 hektarów. Jest więc zaliczany do jednych z największych Parków chronionych w naszym kraju. Każdy zwolennik aktywnego wypoczynku w górach, będący w Beskidzie Sądeckim i wybierający się do Popradzkiego Parku Narodowego powinien zdecydować się na wędrówkę po najpiękniejszych jego okolicach. Nie można nie zobaczyć Jaworzyny Krynickiej, czy najwyższej góry, którą jest Radziejowa. Jej wysokość to 1262 metry n. p.m. Z atrakcyjnych miejsc warto także wybrać się na Diabelski Kamień, który znajduje się w niewielkiej odległości od Łabowskiej Hali, bo około 1 km, jeśli będziemy kierować się od schroniska szlakiem do miejscowości Maciejowa. Przyroda Popradzkiego Parku Krajobrazowego jest bardzo różnorodna. Możemy tutaj spotkać wiele gatunków roślin, które są w naszym kraju chronione. Jeśli chodzi o zwierzęta to mamy ogromną szansę, że natkniemy się na sarnę, jelenia, zdarzają się także rysie, czy wilki, które na szczęście turystów, nie są z reguły nastawione na atak. Popradzki Park Krajobrazowy może poszczycić się także świetną bazą noclegową. Mamy tu wiele schronisk, które oferują nocleg dla wycieczek grupowych jak i turystów indywidualnych. W większości przypadków schroniska oferują pokoje o stosunkowo wysokim standardzie. Jeśli więc lubisz aktywny wypoczynek, wybierasz się w okolice Beskidu Sądeckiego, to koniecznie musisz wybrać się do Popradzkiego Parku Krajobrazowego, którego przyroda oczaruje każdego. Na pewno nie pożałujesz swojej decyzji.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1355