Ścieżka zdrowia w Strzyżowie

Adres:

Strzyżów

Strzyżów to niewielka gmina miejsko-wiejska malowniczo położona w pięknym województwie podkarpackim, obrębie powiaty strzyżowskiego jak sama nazwa wskazuje.

Jej siedzibą jest niewielkie, aczkolwiek bardzo urokliwe miasteczko Strzyżów. Choć jeszcze do niedawna, bo w okresie 1975-1998 gmina ta należała do województwa rzeszowskiego, dziś uchodzi za jeden z ciekawszych regionów Podkarpacia. Obszar ten choć niewielki zamieszkiwany jest na stałe przez ponad 20 00 mieszkańców. W Łętowni, przepięknie położonej na niewielkim ale bardzo pięknym obszarze Strzyżowskiego i Sędziszowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, bez problemu zarówno latem jak i zimą można korzystać ze wspaniałego kompleksu, dobrze utrzymanych i bardzo malowniczych ścieżek edukacyjno–rekreacyjnych. W jego skład wchodzi bardzo w tym rejonie popularna ścieżka zdrowia oraz nieco mniej znana, ale również interesująca ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna. Obie drogi stworzone z myślą o turystach mają swój początek na niewielkiej polanie tuż obok uroczej leśniczówki w Łętowni. Ścieżka zdrowia w gminie Strzyżów to niezbyt długa, ale za to bardzo malownicza trasa o długości mniej więcej 1 kilometra, świetnie oznakowana kolorem białym i czerwonym. Dróżka ma swój początek po przeciwległej stronie polanki w stosunku do wspomnianej wyżej leśniczówki. Na początku delikatnie wiedzie w górę, aby już po chwili połączyć się z równie popularną tutaj ścieżką edukacyjną. Za przejściem przez stary, ale niezwykły jar znajduje się popularne tutaj kąpielisko, tłumnie oblegane latem. Z racji tego, że Podkarpacie cieszy się bardzo dobrą renomą wśród letników oraz turystów, którzy kochają sporty zimowe i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu każdego roku gminę Strzyżów odwiedzają tysiące osób spragnionych nieco relaksu i wytchnienia od rzeczywistości.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1282