Szlak turystyczny: Strzyżów przez Bonarówkę

Adres:

Strzyżów

Trasa Strzyżów–Brzeżanka–Bo­narówka–Żyznów–Godo­wa–Strzyżów położona jest na największych wzniesieniach Podgórza Strzyżowsko-Dynowskiego.

Od miejscowości Strzyżów, należy udać się w stronę wsi Brzeżanka. Po dotarciu do rozdroża, należy podążać drogą, która prowadzi do lasu. Atutem tego miejsca są niewątpliwie widoki. Można podziwiać przepiękną dolinę Stobnicy i Wisłoka, a dodatkiem są wzgórza okalające cały teren. Po przebyciu około 2 kilometrów droga dociera do pola biwakowego, które położone jest na wzniesieniu Brzeżanka. Tutaj można odpocząć i nabrać sił na dalszą podróż. Podążając dalej grzbietem, który rozciąga się wzdłuż doliny Stobnicy, należy skręcić w ścieżkę prowadzącą do wsi Bonarówka. Miejscem godnym do odwiedzenia jest zabytkowy kościół pod wezwaniem Opieki Matki Bożej, który niegdyś był cerkwią greckokatolicką. Kierując się dalej trasą, należy udać się do Żyznowa. Po drodze widoczny będzie bujny starodrzew, który jest pozostałością dawniej istniejącego parku. Następnym mijanym punktem jest pałac pochodzący z pierwszej połowy XIX wieku, w którym obecnie znajduje się Państwowy Dom Dziecka. Udając się w ostatni etap trasy dociera się do wsi Godowa, w której znajduje się skansen. Położony jest w niezwykłym miejscu. W pobliżu przepływa bystra rzeka Stobnica, która dodaje uroku, oraz stare, malownicze drzewa, które uzupełniają całość scenerii. Końcowym punktem jest miejscowość Strzyżów, w której zaczęła się trasa. Całość wynosi około 22 kilometry i oznaczona jest na mapach kolorem zielonym.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1203