Żółty szlak turystyczny Zawada – Pleśna

Adres:

Tarnów

Szlak żółty prowadzący z Tarnowa przez Zawadę aż do Pleśnej jest szlakiem pieszym historycznym.

Podczas tej wędrówki wszyscy turyści powinni się przygotować na bardzo dużą dawkę historii jak i wiele miejsc poświęconych wojnie i jej ofiarom. Cały szlak zapełniony jest pomnikami upamiętniającymi ofiary jak i cmentarzem. Jest to bardzo duże historyczne przeżycie dla każdego. Jednocześnie podczas wędrówki można pocieszyć oko przepięknymi polnymi widokami jak i leśnymi. Każda osoba, która lubi szlaki piesze na pewno doceni walory szlaku żółtego Zawada – Pleśna. Przechodzi on przez cmentarz Legionistów Polskich jak i Cmentarz w Porębie Radlnie. Są to niesamowite miejsca ulokowane z daleka od miejskiego zgiełku wprowadzające zwiedzających w moment zadumy i przywołujące uczucie dumy i chęć złożenia hołdu poległym tam ludziom. Żółty szlak jest bardzo emocjonalny i wychodząc w niego trzeba się z tym liczyć. Szlak żółty jest szlakiem przeznaczonym dla każdego wędrowca. Nie jest to szlak męczący fizycznie, choć czasami trzeba wejść pod małą górkę. Jest on raczej relaksacyjny, który przebiega przez wiele punktów wartych zobaczenia własnym okiem jak i wiele punktów, które wzbudzają podziw jak i wywołują dużą zadumę. Szlak żółty jest jednym z najczęściej wybieranych szlaków pieszych na terenie Tarnowa i okolic, bo przysparza najwięcej refleksji i pozostaje najdłużej w pamięci każdego turysty. Jest on połączeniem historii regionu z pięknymi walorami przyrody, które można obserwować na każdym kroku szlaku.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1452