Pozostałości murów miejskich w Tarnowie

Adres:

Tarnów

Tarnów jak większość większych polskich miast posiadał w swoich dziejach fortyfikacje. Na dzień dzisiejszy tylko w niektórych zakątkach Polski można je zobaczyć.

W Tarnowie mury obronne okrążają całe miasto. Jest to przepiękny widok, który zachwyci każdą osobę. Pozostałości murów miejskich w Tarnowie w 2011 zostały poddane renowacji dzięki wsparciu Programu Operacyjnego ze środków Unii Europejskiej. Dzięki temu każdy zwiedzający może zobaczyć częściową fortyfikację miasta w doskonałym stanie godnym polecenia. Na obrzeżach mienią się piękną czerwoną cegłą mury, które zachwycają jak i jednocześnie zdobią. Jest to jeden z największych zabytków miasta, do którego przyjeżdżają setki turystów, aby zobaczyć jak kiedyś broniły się miasta w Polsce przed najeźdźcami. Tarnów jest jednym z miast, które posiada wyjątkowo bogatą historię jak i jednocześnie samo miasto jest bogate w zabytki. Trzeba przy tym wspomnieć, że wspólna praca społeczeństwa Tarnowa wpłynęła bardzo na stan dzisiejszych kamienic, kościołów, budynków czy też pozostałości murów miejskich Tarnowa. Duża praca i zaangażowanie mieszkańców jest widoczna dziś gołym okien dla każdego zwiedzającego. Tarnów odbudowywał się latami i dziś może pokazać turystom to, co jest w nim najpiękniejsze – przepiękne ruiny jak i przepięknie odrestaurowane i zachowane kamienice i inne budowle miasta, które cieszą oko wielu ludzi jak i przede wszystkim uczą. Uczą historii i najpiękniejszej architektury gotyckiej, średniowiecznej oraz renesansowej.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1429