Zielony szlak turystyczny Tarnów – Lubinka

Adres:

Tarnów

Szlak zielony Tarnów – Lubinka jest to szlak który ciągnie się w długości 11 kilometrów, czyli jest dość długi 11 kilometrów.

Przebiega on przez Błonie aż do Lubinki. Wychodząc na ten szlak każda osoba powinna być zaopatrzona w odpowiednią mapę, wygodne buty oraz przede wszystkim w coś do picia. Jest to szlak turystyczny pieszo – górki, więc trzeba się liczyć z tym, że częściami trzeba będzie podejść pod jakąś górę. Cały szlak przebiega przede wszystkim przez tereny zalesione i górskie. Jest to duże doświadczenie dla wielu osób. Szlak zielony do przejścia zajmuje cały dzień, dlatego każda osoba powinna być do niego odpowiednio przygotowana. 11 kilometrów dla jednych osób to daleko, dla drugich zaś to wyczyn, dlatego lepiej jest przejść go małymi krokami, wolniejszym tempem niż śpiesząc się przez co wywołać zakwasy i bóle innego rodzaju. Każda osoba udająca na jakikolwiek szlak turystyczny powinna zwrócić uwagę na jego kolor. Jeżeli ktoś chce przejść w wyznaczone jak najkrótszą trasą powinien wybierać szlaki czarne. Są one najkrótszą drogą. To, że szlak jest oznaczony jako czarny nie oznacza tego, że jest najtrudniejszy. Szlaki takiej jak zielone czy też niebieskie są to szlaki najdłuższe. Są to szlaki typowo spacerowe i zajmujące bardzo dużo czasu, jednocześnie są to szlaki przeznaczone do zwiedzenia jak największej ilości miejsc, dlatego warto jest nimi chodzić małymi tempem aby zobaczyć wszystko co w sobie kryją, bo może to być bardzo duże doświadczenie i miejsca do których często się wraca.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1632