Szlak turystyczny żółty: Dobczyce - Wieliczka

Adres:

Wieliczka

Żółty szlak turystyczny łączy Wieliczkę z Dobczycami i jest odpowiedni zarówno dla turystyki pieszej jak i rowerowej.

Pozwala on na podziwianie pięknych widoków na całą okolicę, a także zobaczenie kilku ciekawych obiektów po drodze. Szlak zaczyna się w Wieliczce, obok Zamku Żupnego, a dalej wiedzie obok kościoła św. Klemensa i przez Rynek Górny, do kościoła św. Sebastiana. To jeden z piękniejszych drewnianych zabytków w okolicy. W jego wnętrzach zobaczyć można kilka pięknych obrazów, organy oraz rokokowy ołtarz główny. Dalej wiedzie on do Lednicy Górnej i Chorągwicy. Między tymi miejscowościami znajduje się jeden z tutejszych punktów widokowych. Dalej trafiamy do Dobranowic, Hucisko (tu zobaczyć można grobowowiec Baronów Lipowskich), Rudnika, Dziekanowic (z ciekawym kościołem pw. św. Marii Magdaleny) i Przymiarek, skąd ostatecznie trafiamy do Dobczyc. W Dobczycach warto poświęcić kilka chwil, by zapoznać się z tutejszymi atrakcjami, m. in. ruinami średniowiecznego zamku oraz skansenem drewnianego budownictwa ludowego.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2091