Szlak Turystyczny im. Władysławy Podobińskiej

Adres:

Zamość

O tym, że Polska jest cudownym krajem z pewnością wie każdy, kto tu mieszka.

Coraz częściej przekonują się o tym również nasi przyjaciele z zza granicy, którzy odwiedzają Polskę w wolnym czasie, aby odpocząć, poznać historię naszej ojczyzny lub też zwiedzić przynajmniej kawałek tego przepięknego kraju. Bowiem od morza, aż po góry ciągnie się tu niezliczona ilość wspaniałych miejsc, zabytków, starych zamków, kościołów, pomników, galerii, muzeów i innych atrakcji turystycznych. Nic więc dziwnego, że w sezonie hotele i schroniska pękają w szwach. Szczególnie pięknym regionem naszego kraju jest Lubelszczyzna. Zarówno Wyżyna Lubelska, jak i Polesie Lubelskie zachwycają i oszałamiają turystów swoim niesamowitym pięknem i bogactwem atrakcji turystycznych. To właśnie tu znajduje się wiele szlaków turystycznych, rowerowych i pieszych, które łączą ze sobą najważniejsze punkty na mapie Lubelszczyzny. Jednym z nich jest Szlak im. Władysławy Podobińskiej, który łącznie ma długość około 56 kilometrów i jest oznakowany kolorem zielonym. Szlak im. Władysławy Podobińskiej rozpoczyna się na stacji PKP w Zamościu, dalej biegnie przez Krasnobrodzki Park Krajobrazowy, gdzie możemy podziwiać między innymi leśny rezerwat przyrody „Święty Roch”. Krasnobród, przez który przebiega ta trasa, to miasto w którym koniecznie musimy zobaczyć siedemnastowieczne zabytki. Na szlaku tym znajduje się także słynna Wapielnia, czyli najwyższe wzniesienie Roztocza Środkowego. Szlak im. Władysławy Podobińskiej kończy się na stacji kolejowej w Suścu.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1220