Ścieżka historyczno-przyrodnicza do Wzgórza Polak

Adres:

Zwierzyniec

Chyba każdy jest świadomy tego jak bardzo w ostatnich czasach rozwinęła się Polska turystyka.

Z naszego najnowocześniejszego zaplecza turystycznego korzystają już nie tylko Polacy, ale także podróżnicy z całego świata, którzy chcą jak najlepiej poznać historię Polski, a także zobaczyć najpiękniejsze jej zakątki. Nic w tym dziwnego, gdyż naprawdę mamy czym się pochwalić. Zazwyczaj nasi goście odjeżdżają bardzo zadowoleni z wypoczynku i wracają tu po jakimś czasie. Szczególnie pięknym regionem Polski jest województwo lubelskie, które choć czasami nosi miano "zacofanej wschodniej prowincji" w rzeczywistości potrafi zachwycić nawet najbardziej wymagającego turystę. To właśnie tu znajduje się najwięcej przepięknych kościołów, zamków, pomników, muzeów, kamienic i innych zabytków pochodzących z przenajróżniejszych epok. To również tu znakomicie rozwinęła się turystyka piesza i rowerowa, które w ostatnich czasach stały się bardzo modne. Nie mam bowiem lepszego pomysłu na spędzenie wolnego czasu niż połączenie aktywności fizycznej ze zwiedzaniem. Na Lubelszczyźnie znajduje się wspaniałe miasteczko- Zwierzyniec, położony nad Wieprzem tuż przy Roztoczańskim Parku Narodowym. W jego pobliżu znajdziemy naprawdę wiele przeróżnych ścieżek. Jedną z nich jest ścieżka historyczno-przyrodnicza do Wzgórza Polak. Czas jej przejścia wynosi około półtora godziny, a całość doskonale jest opisana w dostępnym dla podróżników przewodniku. Ścieżka ta rozpoczyna się na parkingu na drodze do Biłgoraja, a jej długość to 2, 1 km. Jest ona więc świetną alternatywą na spędzenie czasu rodziną.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1284